Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ЧЕРЕЗ НЕСТАЧУ ВОЛОГИ ТА ВІДСУТНІСТЬ ОПАДІВ В ПІВДЕННИХ РАЙОНАХ ОДЕЩИНИ ГИНУТЬ ОЗИМІ КУЛЬТУРИ, – ОДА

03 Листопада 2022 11:00
Ганна Ковальова
ЧЕРЕЗ НЕСТАЧУ ВОЛОГИ ТА ВІДСУТНІСТЬ ОПАДІВ В ПІВДЕННИХ РАЙОНАХ ОДЕЩИНИ ГИНУТЬ ОЗИМІ КУЛЬТУРИ, – ОДА

У серпні цього року аграрії півдня Одещини першими в Україні розпочали посівну кампанію озимих культур під урожай 2023 року. За інформацією Департаменту аграрної політики, в області посіяно 167 тисяч гектар озимого ріпаку, 423 тисячі гектар озимої пшениці і поки що 123 тисячі гектар озимого ячменю, а це – 79 і 60% від запланованих площ під цими культурами. Про це повідомили в Одеській ОВА.

«У зв’язку із недостатньою кількістю вологи в метровому шарі ґрунту та відсутністю опадів, в господарствах, які розташовані в південних районах Одещини, спостерігається щоденне збільшення площ загиблих озимих культур, які посіяні під врожай 2023 року. На жаль, лише на сьогодні, вже маємо 6000 гектар загиблих сходів озимого ріпаку та 2 тисячі гектар озимої пшениці», – повідомила директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алла Стоянова.

До збирання підлягають 586 тисяч гектар. Ключова культура соняшник, який посіяно на площі 400 000 га. Вже намолочено 455 тисяч тонн при середній врожайності 12,9 центнера з гектара. Кукурудзу зібрали з площі 66 тисяч гектар, вал становить 133 тисячі тонн, врожайність – 20 ц/га. Триває збір сої, проса, гречки та сорго.

Поділитись
Зараз читають