Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Буджацький, Озерний чи Південний? Яке ім’я має носити головний парк Болграда (відео)

22 Березня 2024 17:04
Софія Чебан
Буджацький, Озерний чи Південний? Яке ім’я має носити головний парк Болграда (відео)

Головний парк міста Болград, який має зараз ім’я російського письменника, планують перейменувати. Думки містян з цього приводу вивчало видання “Махала”.

Болградська міська рада оголосила про проведення громадських обговорень, щоб разом із мешканцями громади обрати нову назву для парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення, який досі називається «Парк ім. О.С. Пушкіна».  Тому ми вирішили запитати у місцевих мешканців, як вони вважають, яке ім’я повинен мати головний парк міста. А зараз трохи історії. 

Парк імені Пушкіна закладений у 1822 році. Зазначимо, що будівництво Болграда розпочалася роком раніше, у 1821. Під керівництвом інженер-майора Сергія Миколайовича Малевинського парк розташувався  на мальовничому березі озера Ялпуг та є однією з головних визначних пам’яток Болграда.

Спочатку парк називався Казенний сад, потім його називали – Народний сад, і лише  з 1944 року – парк культури та відпочинку ім А.С. Пушкіна. 

Існує легенда про перебування Пушкіна у місті на березі Ялпуга у Казенному саду. Але це лише легенда. У 1821 році Болград тільки планувався, почав будуватися, тож парку ще не було. 

А зараз повернемося до опитування. Ми провели його  на вулицях міста Болград а також у соціальних мережах нашого видання. Думки людей розділилися, хтось писав, що треба так і залишити, але було й багато цікавих пропозицій.

Ось, наприклад:  Бессарабський парк, Буджацький, Ялпузький або Озерний, Парк миру, парк Бессарабії, Південний парк, парк Героїв України, парк Ялпуг, міський парк, парк Свободи та гідності. 

Нагадаємо, що обговорення відбудуться пʼятого квітня о 14:00 в залі засідань адміністративної будівлі Болградської міської ради.

Наразі, до 30 березня, відкрито прийом пропозицій від мешканців громади. Коли перелік пропозицій буде узгоджено, їх опублікують на офіційному сайті Болградської міської ради для ознайомлення. 

Свої пропозиції можна надсилати на електронну адресу міської ради miskarada@bolgrad.odessa.gov.ua

або ж листом на адресу Болградської міськради:

68702, Одеська область, Болградський район, м. Болград, вул. Шпитальна, 45, тел.(04846) 4 12 59.

Остаточне рішення щодо перейменування буде прийнято до 10 квітня поточного року, через п’ять днів після обговорень з громадськістю.

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.  Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю “Махали” і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Фото видання “Махала”.

Поділитись
Зараз читають