В Україні пропонують повернути безкоштовне розмитнення автомобілів на іноземних номерах, проте не для всіх категорій населення. Пільги хочуть встановити для учасників бойових дій та осіб, які втратили транспортні засоби внаслідок дій окупантів.

Про це повідомили експерти Інституту досліджень авторинку. Йдеться про депутатські законопроекти №7499 та №7554, які вже зареєстровані у Верховній Раді. У них, зокрема, пропонується, звільнити від сплати мита, ПДВ та акцизу такі категорії українців:

  • ☑ учасники бойових дій, а у разі їх загибелі – члени сім’ї першого ступеня спорідненості;
  • ☑ фізичні особи, які втратили автомобілі внаслідок дій окупантів;
  • ☑ фірми, чиї транспортні засоби знищені внаслідок агресії РФ.

При цьому пропонується ще низка умов. Зокрема, такі авто заборонятимуть продавати протягом 5 років (навіть за нотаріальною довіреністю). У разі продажу власнику доведеться внести всі митні платежі у повному обсязі.

Також встановлюється ліміт – “одне авто в одні руки“. А вартість автомобіля при цьому не має перевищувати 2,5 млн грн (це 375 мінімальних зарплат).

При цьому експерти Інституту вважають, що такі норми мають серйозні корупційні ризики.

“Незрозуміло, як підтвердити знищення транспортних засобів... Значна кількість бюрократії та обмежень лише створить ґрунт корупції”, – вважають фахівці.

Нагадаємо, що з 1 липня закінчився період безкоштовної розмитнення євроблях.

Джерело