Інтернет-видання Бессарабії

Аеропорт, видобуток солі, модернізація УДП: стратегія розвитку Ізмаїльського району на найближчі роки

30 Травня 2025 14:00
Олександра Батуріна
Аеропорт, видобуток солі, модернізація УДП: стратегія розвитку Ізмаїльського району на найближчі роки

На офіційному сайті Одеської обласної державної адміністрації було оприлюднено проєкт Стратегії розвитку області на 2025-2027 роки. Багато проєктів розвитку заплановано реалізувати в Ізмаїльському районі. Які саме, розповість “Махала” з посиланням на відповідний документ. 

Які саме ініціативи планують реалізувати в Ізмаїльському районі протягом наступних трьох років:

Будівництво заводу з видобутку “зеленого” водню

З метою розвитку екологічно чистої енергетики, зменшення залежності від викопного палива та сприяння розвитку відновлюваної енергетики на території Ренійської громади планується побудувати трубопровід для експорту зеленого водню.

Це дозволить підвищити  безпеку та стійкість енергетичної інфраструктури, створити робочі місця та збільшити надходження до регіонального та місцевого бюджетів.

В рамках реалізації проєкту плануються наступні заходи:

1. Проведення техніко-економічного обґрунтування;

2. Екологічна оцінка на вплив довкілля;

3. Залучення додаткових інвестицій для фінансування;

4. Заходи, що спрямовані на будівництво заводу, вітрової та сонячної електростанції;

5. Введення в експлуатацію;

6. Маркетинг та масштабування.

На реалізацію проєкту відведено 36 місяців, а коштуватиме він 66 мільйонів гривень. Фінансування відбуватиметься коштом інвесторів. 

Відновлення роботи аеропорту “Ізмаїл”

Наразі, аеропорт “Ізмаїл” виведений з експлуатації, злітно-посадкові операції не проводяться з 2010 року. Термінал та злітно-посадкова смуга не відповідають вимогам та потребують модернізації та сертифікації. Проте, ремонт та введення аеропорту в експлуатацію зможе не лише налагодити туристичний потік, але й створити робочі місця та збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів. 

Так, в рамках проєкту з відновлення планується наступне:

1. Розроблення технічно-економічної документації;

2. Пошук та залучення фінансових ресурсів;

3. Обладнання злітно-посадкової смуги, будівництво нового терміналу;

4. Придбання необхідної техніки та обладнання для експлуатації аеропорт;

5. Проведення сертифікації аеродрому з міжнародним пунктом пропуску;

6. Проведення профільного навчання авіаперсоналу;

7. Налагодження співробітництва з Державною прикордонною службою України, аероклубами, бізнес-авіацією, туристичними операторами.

Проєкт передбачає витрати у розмірі  525,9 млн гривень. Кошти частинами будуть виділятися з державного бюджету протягом 30 місяців. Успішність реалізації проєкту залежить від своєчасного та достатнього його фінансування.

Нове будівництво мостового переходу через річку Дунай 

Планується побудувати мостовий перехід через Дунай між українською Орлівкою та румунською Ісакчею. Це дозволить інтегрувати логістичні шляхи України до транс’європейської транспортної мережі, пришвидшити розвиток територій та посилити міжнародне економічне співробітництво з сусідніми країнами.

Міст, розташований поряд з поромною переправою, зможе скоротити шлях для автомобілів з України до Румунії, Болгарії та Туреччини міжнародним транспортним коридором на кілька сотень кілометрів.

Для успішної реалізації проєкту необхідно розробити усю дозвільну документацію, а також оцінити яким чином реалізація проєкту вплине на екологію тощо. Після цього необхідно провести всі будівельні роботи, включаючи зведення мосту, будівництво під’їзних шляхів, комунікацій, облаштування пунктів пропуску тощо. Для забезпечення надійності будівельних конструкцій необхідно протестувати міст та на регулярній основі забезпечити технічний огляд.

Зведення такої споруди коштуватиме  12 656 000 000 гривень. Фінансування здійснюватиметься коштом міжнародних донорів. Реалізувати проєкт планують протягом 36 місяців. 

Модернізація флоту ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство”, створення та розбудова Кілійського індустріального парку

З метою комплексної модернізації флоту Дунайських портів та забезпечення його відповідності європейським стандартам, планується створити на території Кілійського судноремонтного заводу сучасний промисловий парк “Kiliya”.

Реалізація проєкту підвищить конкурентоспроможність Дунайського флоту до європейського рівня. Так, в рамках Стратегії планується списати старий недієздатний флот, модернізувати існуючий робочий флот, придбати сучасне обладнання, розробити концепцію та документацію індустріального парку, створити умови для залучення до нього нових резидентів, а саме: модернізувати причали, споруди, придбати сучасне обладнання та провести днопоглиблення акваторії.

Проєкт планують реалізувати протягом 36 місяців. Вартість проєкту складатиме 3 845 000 000 гривень, які будуть виділені шляхом співфінансування з державного бюджету, власних джерел компанії та з допомогою міжнародних донорів.

Вивчення можливостей промислового видобутку солі на території Саф’янівської громади 

Красносільська, Усатівська та Саф’янівська громади можуть стати головними постачальниками солі. Наразі розглядається варіант видобутку. 

Раніше видобуток солі в регіоні не розвивався через конкуренцію з іншими джерелами солі в Україні та світі, а також через технологічні труднощі. 

Ізмаїльське родовище кам’яної солі, яке знаходиться у селі Першотравневе, має величезні запаси. Проте видобуток на глибині понад 100 метрів потребує значних інвестицій. Об’єм видобутку солі в Ізмаїльському районі шахтовим методом може складати 120,0 тис. тонн/рік.

Наразі у рамках проєкту планується розробити екологічну оцінку впливу на довкілля, щоб мінімізувати ризики для природоохоронних територій і зберегти лікувальні властивості грязей. Також планують розробити інвестиційну стратегію, підготувати техніко-економічне обґрунтування та залучити потенційних інвесторів із державного, приватного чи міжнародного сектору. 

Проєкт розрахований на 36 місяців. На його реалізацію планують залучити кошти інвесторів. 

Підвищення туристичної привабливості Вилківської громади

З метою розвитку туристичної привабливості Вилківської громади, планується створення унікальних маршрутів, які включатимуть мальовничі прогулянки каналами, майстер-класи з традиційних ремесел, гастрономічні фестивалі, що знайомлять гостей із липованською та бессарабською кухнею, а також культурні заходи, які розкриватимуть природні й історичні багатства дельти Дунаю. 

Наразі громада стикається з низкою проблем, таких як недостатнє транспортне сполучення з іншими регіонами, брак сучасних готелів та туристичних центрів, а також відсутність ефективної рекламної кампанії. 

У рамках проєкту розвитку регіону планується:

1. Розроблення брендбуку;

2. Аналіз туристичного впливу;

3. Створення туристично-інформаційного центру надання інформаційних послуг туристам;

4. Розміщення інформаційних стендів та вказівників в ключових туристичних зонах громади;

5. Створення платформи з корисною інформацією про туристичні можливості в громаді. 

Проєкт планується реалізувати протягом 36 місяців за кошти міжнародних донорів. 

Капітальний ремонт харчоблоку Опорного закладу освіти “Кілійський заклад загальної середньої освіти №4” 

З метою забезпечення умов для організації здорового та безпечного харчування у навчальному закладі побудують харчоблок, який працюватиме за технологічною моделлю “Базова кухня”. Харчоблок зможе вмістити 624 особи.

У рамках проєкту планується завершити зведений кошторис, знайти постачальника та виконати ремонтні роботи. Проєкт буде реалізовано протягом 12 місяців, а роботи будуть коштувати  5 368 479 гривень, з яких з місцевого бюджету буде виділено 1 368 479 грн, а решту покриє держбюджет. 

Поділитись
Зараз читають