Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

5 простих правил, які допоможуть вам не переїсти на свята

15 Квітня 2023 16:06
Ганна Ковальова
5 простих правил, які допоможуть вам не переїсти на свята

Великдень – це не тільки сакральне свято для християн, це не тільки про духовність та віру, це ще і про їжу. Адже українці дуже люблять застілля, люблять готувати багато та смачно, ходити в гості та їсти, їсти, їсти. Як витримати цей день не нашкодивши собі та як не образити господиню, яка доклала багато зусиль та любові, готуючи пасхальні страви?

Є 5 простих правил, які допоможуть вам не переїсти.

1. Планування прийомів їжі 

Переїдання може спричинити перевантаження шлунку та підшлункової залози. Як результати відчуття важкості, можливо нудота, навіть підвищення температури та діарея.  

Так от, заздалегідь подумайте про те, скільки разів ви плануєте їсти і які продукти хочете вживати. Спробуйте розбити свій раціон на більшу кількість невеликих прийомів їжі протягом дня. Якщо ви знаєте що ви будете ходити в гості, то намагайтеся замість трьох-чотирьох великих прийомів їжі за день збільшити їх кількість, але зменшити обсяг їжі. 

2. Скажіть “ні” жирному м’ясу, а  “так” –  овочам 

За великоднім столом важко дотримуватися дієти та вибирати правильні страви. Бо господині зазвичай готують багато та все смачне, багато м’яса, майонезу, жареного та таке інше.

Для тих, хто дотримувався суворого посту, навіть невеликий шмат запеченої свинини може стати справжнім випробуванням для організму.  

Тому, спробуйте віддавати перевагу стравам, що містять більше овочів, зелені, фруктів, риби чи курки. Вони мають велику кількість вітамінів та мінералів, необхідних для підтримки здоров’я. Також багаті на клітковину, яка допомагає довше зберігати відчуття ситості, щоб уникнути переїдання. 

Вибір риби або курки замість жирних м’ясних продуктів, таких як свинина або яловичина, може допомогти знизити кількість жирів та калорій, які ви споживаєте. 

3. Не поспішайте, їжте повільно!

Не їжте поспіхом, не треба поспішати. Насолоджуйтесь кожним шматочком, бо господиня старалася, будьте ввічливими. Повільне жування допоможе відчути насиченість і знизити кількість їжі, що споживається.

4. Вода – це база! 

Під час святкового обіду ми можемо забувати про воду. Важливо пити достатньо рідини протягом дня, щоб забезпечити відповідний рівень гідратації організму. Намагайтеся уникати газованих напоїв із високим вмістом цукру.

5. Алкоголь – то геть не модно!

Є така традиція на Великдень, що православні християни п’ють кагор. Кагор – це червоне міцне солодке вино, що символізує кров Христа. Однак важливо пам’ятати, що велика кількість алкоголю може бути шкідливою для здоров’я. Ми б взагалі не радили вживати алкоголь, але якщо вже почалося, то споживайте алкоголь в помірних кількостях. І завжди після алкоголю споживайте воду, її кількість повинна вдвічі перевищувати кількість алкоголю. Тобто якщо ви випили 50 грамів чогось міцного, то ви повинні випити 100 грамів води.

Ніколи не запивайте міцний алкоголь солодкими чи газованими напоями. 

***

Якщо ви хочете після всіх запланованих відвідувань гостей бути повними сил і зберегти своє здоров’я, дотримуйтесь рекомендацій щодо помірного вживання алкоголю та жирних страв. 

Підготував Серафим Савченко 

Поділитись
Зараз читають