Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький розкритикував політику декотрих керівників новостворених територіальних громад щодо виділення коштів з місцевих бюджетів на фінансування дитячого харчування в дитячих садках, школах і оздоровлення дітей, передає прес-служба ОДА.


«Як таке може бути, що середні витрати на харчування на одну дитину в день в дошкільних закладах територіальних громад Одеської області становлять 29 гривень при середній нормі 58,75 грн.?! Я вже не кажу про такі селищні громади як Затишанська, Слобідська, Павлівська, Любашівська селищна та Криничненська де сума на харчування однієї дитини взагалі мізерна – 3,6 грн., 6,1 грн., 10,2 грн., 12,6 грн. та 13,6 грн. відповідно. Головам цих громад не соромно?! Беріть приклад зі своїх колег, які знайшли можливості і виділили на дитяче харчування нормальні кошти – Саф’янівська сільська територіальна громада – 63,7 грн.; Кароліно-Бугазька – 56,3 грн.; Авангардівська – 54,3 грн.; Сергіївська – 53,1 грн.; Суворовська – 51,9 грн.; Визирська – 47,9 грн.; Таїровська – 45,7 грн.», – відзначив Сергій Гриневецький на засіданні розширеної колегії Одеської ОДА.


Відпрацювати на краще, за словами керівника Одеської області, необхідно й ситуацію з фінансуванням харчування однієї дитини в день в загальноосвітніх навчальних закладах, адже на сьогодні середні витрати становлять всього лише 16,9 грн, при середній нормі – 22,4 грн. А в Овідіопольській територіальній громаді видатки на харчування дітей в школах взагалі не передбачені.


«Поясність будь ласка, як можна прогодувати дитину в школі за такі кошти, які передбачили в Кулевчанській міській територіальній громаді – 1,7 грн.; в Бородінській селищній – 1,9 грн.; Захарівській селищній – 3,5 грн.; Новокальчевській сільській громаді – 3,6 грн.; Доброславській селищній територіальній громаді – 4,9 грн. та Затишанській – 5,5 грн?” – звернувся з таким критичним запитанням до голів громад Сергій Гриневецький.


Критичною, за оцінкою голови Одеської обласної державної адміністрації, є й ситуація з оздоровленням дітей у 2021 році, бо лише 45 територіальних громад передбачили в місцевих бюджетах на це 17,3 млн.грн. Дослухавшись до зауважень та рекомендацій керівництва Одеської ОДА, найближчим часом внесуть зміни до своїх бюджетів і таки виділять на цю статтю кошти ще 29 громад.


А 17 громад Одеської області – Маразліївська, Ширяївська, Коноплянська, Березівська, Старокозацька, Мологівська, Великобуялицька, Зеленогірська, Долинська, Кулевчанська, Петропавлівська, Савранська, Саратська, Старомаяківска, Усатівська, Успенівська, Білгород-Дністровська міська взагалі не планують передбачати видатки на оздоровлення та відпочинок дітей.


Після цих показників, зауважила Директор департаменту фінансів Одеської ОДА Марина Зінченко, дуже цікаво розглянути фінансування органів місцевого самоврядування, видатки на утримання яких за І квартал сягають аж 505,5 млн.грн., з них більшість коштів йде на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 465,0 млн.грн.


«Середньомісячна заробітна плата по окремих міських, районних, селищних, сільських радах та ОТГ перевищує середній показник по державному управлінню в цілому по області (15 767 грн.) та коливається від дев’ятнадцяти до двадцяти семи тисяч гривень.

Заробітна плата керівного складу апарату управління декотрих місцевих рад коливається в середньому по області від 20 до 34 тисяч гривень, а по ряду місцевих рад взагалі має надвисокі значення понад 40 і 50 тисяч гривень.

Якщо голови Білгород-Дністровської міської та Любашівської селищної громад отримують по 63 363 грн. і 49 553 грн. зарплатні, то напевно їм варто було б подумати і переглянути бюджети та знайти можливість виділити кошти на дитяче харчування і оздоровлення” – поінформувала учасників засідання колегії Марина Зінченко.

Фото з архіву видання.