Щорічно 14 лютого у світі відзначається День дарування книжок. В Саратській громаді у рамках реалізації п’ятої хвилі благодійно-просвітницької акції “Книжкова навала” відбувся захід, на який було запрошено представників громади. Про це інтернет-виданню “Махала” розповів начальник відділу культури і туризму Саратської селищної ради Анатолій Сухарський.
Акцію було ініційовано Українським центром досліджень проблем безпеки імені Дмитра Тимчука (група “Інформаційний спротив”) у співпраці з Національним військово-історичним музеєм України, за сприянням генерал-майора, фахівчині зі стратегічних комунікацій, екс-міністерки у справах ветеранів України Юлії Лапутіної.
В заході взяли участь заступник директора департаменту культури, національностей, релігій та охорони культурної спадщини Одеської ОВА Ярослава Різникова, заступник Ізмаїльського міського голови Сергій Лузанов, начальник відділу культури Ізмаїльської міської ради Людмила Головльова.
Бібліотекам Саратської селищної ради благодійниками-учасниками просвітницької акції було передано 100 книг, серед яких – книги для дітей та підлітків (художні, пізнавальні, мотиваційні тощо). Серед нових надходжень – українська класика та сучасна українська художня література різних жанрів (поезія, фантастика і фентезі, детективи, повісті і романи тощо), переклади художніх творів іноземних авторів, науково-популярна література, книги про досвід війни, твори ветеранів і волонтерів. Серед них – історичні книги Олександра Зінченко “Як українці зруйнували імперію зла”, Ярослава Грищака “Подолати минуле: глобальна історія України”, Лонгина Цегельського “Битва за соборність: від легенди до правди”, Олесі Ісаюк “Роман Шухевич. Життя легенди”, Михайла Шаманова “Не ССО! Фронтові нотатки українського добровольця”; книги про російсько-українську війну: “Маріуполь. Надія” Надії Сухорукової, “Російська війна проти України” Валентина Горбуліна та багато інших.
“Такий арсенал сучасної літератури – це вкрай потрібні “набої” на культурному фронті Української Бессарабії, який тримають бібліотечні працівники на шляху формування сучасної свідомості громадян України!”, – зауважив Анатолій Сухарський. На новину відразу відреагували працівники шкільних бібліотек громади. “Шкільним бібліотекам також необхідна така література!” – вважає бібліотекар Саратського ліцею Ольга Саламаха.
Можливість поповнити бібліотечні фонди новою сучасною літературою отримали також Ізмаїльська та Болградська міські громади.