Інтернет-видання Бессарабії

Волонтери Ізмаїла провели перший круглий стіл, який має спільну мету

10 Січня 2025 10:45
Наталія Слободяна
Волонтери Ізмаїла провели перший круглий стіл, який має спільну мету

На базі Ізмаїльського державного гуманітарного університету  9 січня відбулось перше засідання круглого столу ветеранів та волонтерів на тему: «Об’єднані Україною для допомоги».  У зустрічі взяли участь ветерани війни в Україні, які проходять реабілітацію в Ізмаїлі, усі, хто допомагає військовим, збирає на фронт – волонтери Ізмаїла та Болграду, громадські організації та фонди, родини загиблих військових. На заході побувала журналістка видання “Махала”.

Організатори першого круглого столу – Південноукраїнський ветерано-волонтерський рух «Вулик», Ізмаїльський державний гуманітарний університет, благодійний фонд «Розділи хліб із голодним». Мета зустрічі – обговорення актуальних проблем та подальшої співпраці.

Ганна Іванина, волонтерка Ізмаїльського ветерано-волонтерського руху «Вулик», розповіла, що потрібна підтримка військовим на передовій і пораненим в тилу. На цей час близько ста військовослужбовців проходять лікування в Ізмаїлі. 

Волонтерка Ганна Іванина

«Щоб доставити пораненого з поля бою до стабілізаційного пункту, потім до найближчого шпиталю й після лікування до місця проживання, доводиться долати 800-1000 км. Коли перший раз поїхали до Одеси, ми побачили деякі проблеми, з якими стикаються наші військові. Завдяки ініціативі волонтерів, допомоги військової адміністрації, ТЦК, керівниками медичних закладів створений алгоритм дій військовослужбовців, які проходять лікування. Місцеві районні організації взяли на себе супровід поранених до Одеси для проходження ВЛК. Це великий прорив, бо нарешті ця проблема вирішена, тому що адміністрація і голови громад почули волонтерів», – наголосила волонтерка.

Ветерано-волонтерський рух «Вулик» створений у перші місяці після повномасштабного вторгнення. Бджілки «Вулика» доставляють адресну допомогу військовим на нулі. Вони ж взяли на себе ще один обов’язок – гідно зустрічати живим коридором героїв на щиті при в’їзді до Ізмаїла, як знак пошани та вдячності захисникам. Мета волонтерів достукатися до мешканців, щоб якомога більше людей долучалися до священної місії – віддати шану героям України.

Представник Південноукраїнського волонтерського руху, полковник Анатолій Шамрай, додав, що «Вулик» направляє допомогу у найгарячіші точки нашої країни.

Полковник Анатолій Шамрай

«Цей круглий стіл ми проводимо не тому, що нам так захотілося, а для того, щоб більше людей доєдналися до волонтерського руху, до донатів», – підкреслив він.

«До ветерано-волонтерського руху в Ізмаїлі долучено багато команд, які забезпечують харчування, медикаменти, обладнання, яке відправляється на передову, психологічну допомогу в тилу, проводять патріотичну-виховну роботу з дітьми», – підкреслила  керівниця Ветерано-волонтерського руху «Вулик» Катерина Ізмайлова.

Катерина Ізмайлова

Благодійний фонд «Придунав’я» забезпечує захисників дронами, автівками, безліччю необхідних речей.  Для роботи «маршрутки на нулі» потрібно багато палива, в цьому також допомагає благодійний фонд, Ренійська громада, Олексій Шульга, Віталій Кінєв.

На зустрічі назвали імена багатьох мешканців, які долучилися до волонтерства. Вони плетуть сітки, кікімори, доставляють допомогу. Прикладом сили духа є родина, яка втратила  сина на війні. На своїй равликовій фермі вони влаштували центр реабілітації, де приймають сім’ї ВПО, дітей, родини військових, загиблих захисників, полонених, безвісти зниклих. Андрій Ширенков прагне, щоб ферма стала місцем перезавантаження військових. Весною на фермі планують провести змагання з тріатлону для військовослужбовців та їх родин.

Андрій Ширенков

На засіданні розповіла про діяльність у Болграді волонтерка Оксана Кілафли. Завдяки згуртованості людей у місті збирають щорічно мільйон гривень на допомогу військовим.

Волонтерка Оксана Кілафли

Директор БФ «Розділи хліб із голодним» Олександр Ілаш відмітив, що волонтерський рух в різних містах стає відповіддю на виклики, які отримує наша держава. 

«Війна принесла багато страждань, але вона відкрила в нас безмежний ресурс любові, милосердя й єдності. Благодійний фонд направив свої сили на допомогу тим, хто найбільше цього потребує –  військовим, ВПО, а також нашим дітям. Я вдячний закордонним представникам, які підтримують Україну», – повідомив Олександр.

Джон Станко та Олександр Ілаш

 Гість із США з українським корінням Джон Станко, засновник компанії PurposeQuest з особистого та лідерського розвитку, подорожує світом, консультує та надихає лідерів і людей у різних куточках планети. Він звернувся до присутніх: «Я вважаю, що ви захищаєте не тільки свободу у своїй країні, ви захищаєте свободу усього світу».

Попри багато позитивних моментів представники волонтерського руху розповіли, що в різних містах України, в тому числі в Ізмаїлі, спостерігаються погрози волонтерам, тому ця зустріч направлена на об’єднання та допомогу.

Ректор Ізмаїльського державного гуманітарного університету Ярослав Кічук підкреслив, що в Одеському регіоні є потужний потенціал, щоб більш активно допомагати гуманітарним волонтерським місіям та захисникам.

Ярослав Кічук

За результати  круглого столу Ізмаїльський державний гуманітарний університет разом з Південноукраїнським ветерано-волонтерським рухом планують провести форум, де обговорять проєкти та їх фінансування, тому зараз волонтери мають можливість представити свої ідеї, а потім реалізувати їх.

Поділитись
Зараз читають