Які зміни на ринку праці Болградського району відбулися за останній рік? Про це журналісту інтернет-видання “Махала” розповіла директорка Болградської філії Одеського обласного центру зайнятості Ольга Касап.
Болградський район переважно орієнтований на сільськогосподарське виробництво, тому зайнятість місцевого населення значною мірою залежить від сезонних коливань на ринку праці. Щороку з початком сільськогосподарських робіт найбільший попит мають спеціалісти таких професій, як трактористи, виноградарі та робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва.
“Упродовж 2024 року Болградська філія Одеського обласного центру зайнятості надала послуги 3 368 громадянам. З-поміж ВПО протягом року було зареєстровано 317 осіб, з них 62 особи забезпечили роботою. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю на даний час складає 3500 грн, а максимальний дорівнює 7100 грн. В період воєнного стану тривалість допомоги обмежується 90 календарними днями”, — розповіли в Болградській філії центру зайнятості.
Державна служба зайнятості впроваджує низку програм, спрямованих на створення нових робочих місць, зокрема шляхом надання фінансової допомоги у формі мікрогрантів та грантів для започаткування або розвитку власного бізнесу.
У 2024 році 17 підприємців отримали мікрогранти на загальну суму 4 мільйони 150 тисяч гривень. Ці кошти були спрямовані на розвиток бізнесу в різних сферах, таких як перукарські послуги, салони краси, кав’ярні, вирощування зернових культур, виробництво борошна та круп, ресторанна діяльність, мобільне харчування та розведення тварин.
“Найбільшу зацікавленість у грантовій програмі виявили мешканці села Бессарабське Тарутинської громади. Зокрема, один з учасників бойових дій отримав грант на створення власного бізнесу в розмірі 495 тисяч гривень. Також особливу увагу нині приділяємо підтримці молоді. Молоді люди віком від 18 до 25 років мають можливість отримати мікрогрант до 150 тисяч гривень без обов’язкової умови створення робочих місць. Наразі гранти за цією програмою ще не видані, але триває активна інформаційно-роз’яснювальна робота”, — повідомили в установі.
Центр зайнятості також надає можливість отримання ваучерів на професійне навчання для соціально активних категорій населення. Ця послуга доступна для осіб віком понад 45 років, людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та учасників бойових дій (УБД). Упродовж 2024 року 142 особи скористалися цією можливістю та отримали ваучери на підвищення кваліфікації за такими професіями, як медсестринство, дошкільна освіта, кухар та водій автотранспортних засобів.
“Організація тимчасових робіт допомагає вирішувати проблему працевлаштування безробітних громадян. У звітному періоді в таких роботах взяли участь 156 осіб. У трьох громадах району були проведені суспільно-корисні роботи, які повністю профінансувала служба зайнятості. Протягом року було видано 1871 направлення на такі роботи, що значно більше порівняно з минулим роком, коли було видано лише 491 направлення”, — зазначили в Болградській філії Одеського обласного центру зайнятості.
У Болградському районі функціонують три установи Одеського обласного центру зайнятості за такими адресами: