Низкою різноманітних заходів Сарата відзначила визначну для селища дату – 250-річчя з дня народження засновника селища пастора Ігнаца Ліндла. За святковими подіями спостерігала журналістка інтернет-видання “Махала”.
4 жовтня у Саратському ліцеї пройшов урок, присвячений ювілею засновника селища. Завідувачка історико-краєзнавчого музею Любов Клим розповіла учнівській молоді про життя, релігійні переконання та діяльність пастора.
5 жовтня у Будинку культури відбувся великий шаховий турнір, у якому взяли участь шахісти з Одеси, Білгорода-Дністровського, Арцизу, Татарбунар та села Долинка Саратської громади. Всеукраїнського рівня надала змаганням участь спортсменів з Херсону, Миколаєва, Маріуполя та Торецька. Всього у турнірі змагався 41 шахіст. Вони були поділені на дві групи: “А” – дорослі шахісти та першорозрядники, які грали з обрахунком міжнародного рейтингу FIDE зі швидких шахів, та група “В” – юні шахісти віком до 16 років.
На початку заходу під час урочистої церемонії відкриття ведуча розповіла історію народження селища Сарата та Ігнаца Ліндла.
Шість годин кращі з кращих шахістів вели боротьбу за перемогу. Переможцями стали: серед дітей віком до 10 років – Ілля Козлов, м. Ізмаїл. Серед дівчат – Марія Садковська, м. Ізмаїл. Серед юнаків – Михайло Деміров, м. Ізмаїл. Серед жінок – Анастасія Димитрова, м. Ізмаїл. Серед чоловіків – Анатолій Афанасьєв, м. Арциз.
Переможці отримали грамоти, медалі, цінні подарунки та грошові нагороди. Любов Клим розповіла про деякі цікаві моменти з історії селища та життя Ліндла, а голова ГО “Злагода” Ольга Небога подарувала переможцям турніру на пам’ять футболки з портретом Ігнаца Ліндла. Шахове свято закінчилось спільним фото у сквері біля пам’ятника засновнику селища.
У вівторок, 8 жовтня, творчі працівники Саратського будинку культури, історико-краєзнавчого музею та активісти громадської організації “Злагода” запросили усіх бажаючих “На гостину до Ліндла”. У сквері, де стоїть пам’ятник Ліндлу, зібралися актив селища, мешканці старшого покоління та учні ліцею. Зупинялися й ті, хто просто проходили повз. Півтори години тут нікому не було нудно. З нагоди річниці засновника селища було вшановано ювілейною медаллю.
Спочатку для присутніх на святі учнів трьох дев’ятих класів ліцею Любов Клим провела вікторину на знання біографії Ігнаца Ліндла, фактів та періодів його життя та пов’язаної з ним історії Сарати. Молодь активно тягнула руки вгору та проявила неабияке знання про минуле пастора та селища. За правильні відповіді ліцеїсти отримували паперові серця.
Слово було надано досліднику історії Сарати Петру Узунову, який коротко зупинився на подіях тих часів. Також з авторською музичною композицією на гітарі виступив аматор Давид Бурлаченко.
Саратський селищний голова Вікторія Райчева звернулася до молоді із закликом знати і шанувати історію селища, яка сьогодні має продовження у співпраці з Асоціацією бессарабських німців – нащадків засновників німецьких колоній Бессарабії, які приїжджають до громади з відкритим серцем і допомогою.
Любов Клим та голова ГО”Злагода” Ольга Небога підбили підсумки конкурсів, які пройшли напередодні. Переможницею конкурсу вітальних листівок до дня народження пастора Ліндла стала Софія Абаржи, а фотоконкурсу “Літа на зиму повернули” – Валентина Парфута.
Було оголошено й переможців вікторини цього дня. Найкраще знання життя та діяльності Ліндла продемонстрували та отримали найбільше сердечок Єва Такой та Єлизавета Москаленко. Усіх переможців було нагороджено пам’ятними подарунками – футболками із зображенням портрета Ігнаца Ліндла.
Окрім цього, напередодні річниці Петро Узунов провів у мережі Фейсбук десятиденний марафон-вікторину під назвою “Що ми знаємо про І. Ліндла? “. Цього дня він назвав переможця – нею виявилася вчителька з Плахтіївки Людмила Кошельник. Її нагорода – книжкова трилогія з історії Сарати авторства Петра Узунова.
Любов Клим вручила листи подяки активістам місцевого музею, які цікавляться і поважають історію рідного краю, часом не тільки безкорисливо віддають особисті речі, а й придбають їх для закладу.
А потім, як і належить у гостинах, всіх було запрошено до частування, організованого завдяки спонсорам – Георгію Георгієву, Тетяні Гінкул, Кларі Вержбіцькій, Анатолію Сухарському. Учасники свята із задоволенням пригостилися справжнім іменинним короваєм (витвором майстринь зміни на чолі з головним пекарем Євгенію Стояновою), а також здобною випічкою, чаєм, виноградом, яблуками, кавунами – тим, чим багата наша земля, на якій колись започаткували життя німці-колоністи.