Інтернет-видання Бессарабії

В Арцизі створили календар-путівник дванадцятьма населеними пунктами Бессарабії з німецьким корінням

30 Вересня 2024 13:38
Оксана Чумак
В Арцизі створили календар-путівник дванадцятьма населеними пунктами Бессарабії з німецьким корінням

Дослідниця історії бессарабських німців та працівниця Арцизького історико-краєзнавчого музею, Надія Кочурова, нещодавно анонсувала на своїй сторінці у Facebook створення унікального календаря-путівника, який об’єднує історичні подорожі німецькими поселеннями Бессарабії. Журналістка «Махали» поспілкувалися з авторкою, аби дізнатися більше про цей проєкт.

Календар, що охоплює дванадцять місяців, кожен з яких присвячений одному з населених пунктів Бессарабії, заснованих німецькими колоністами, є не лише даниною історії, але й туристичним гідом по цих місцях. Серед них – Alt-Elft (нині Садове), Dennewitz (Прямобалка), Plotzk (Плоцьк), Lichtental (Світлодолинське), Paris (Веселий Кут), Alt-Arzis (Арциз), Sarata (Сарата) та інші. Кожен місяць розповідає про історію конкретного поселення, його архітектурні пам’ятки та об’єкти, які варто відвідати.

Окрему увагу приділено фотоматеріалам: сторінки прикрашені як архівними знімками кірх Арцизької громади радянських часів, так і сучасними світлинами будівель, яким понад сто років. Таке поєднання старого і нового дозволяє читачам зануритися в історичний контекст та побачити, як змінювалися ці населені пункти з плином часу. За словами пані Надії, ідея створення календаря виникла після цьогорічної поїздки до Штутгарту на запрошення товариства Bessarabiendeutscher Verein e.V. Вона відвідала музей, присвячений бессарабським німцям, і була вражена тим, як бережно нащадки німецьких переселенців зберігають спогади про Бессарабію, попри те, що минуло вже 84 роки з моменту їх переселення. «Деяким людям, з якими я спілкувалася, вже понад 90 років, але вони досі пам’ятають Бессарабію, як свою батьківщину», — ділиться своїми враженнями Надія Кочурова.

Світлина з подорожі Надії Кочурової до німецького міста Штутгард

Метою цього проєкту є не лише віддати належне історичній спадщині, а й продемонструвати туристичний потенціал Бессарабії. «Цей календар має на меті пробудити цікавість до німецького минулого регіону, адже більшість мешканців громади навіть не здогадуються, наскільки багата історія нашого рідного краю», — зазначає дослідниця.

Календар-путівник вже викликав інтерес серед місцевих жителів, істориків та туристів, які прагнуть більше дізнатися про спадщину бессарабських німців і побачити місця, які зберігають пам’ять про колоністів. Цей проєкт, безсумнівно, стане важливим кроком у популяризації історії регіону та його туристичного потенціалу.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що активісти з Болградського району презентували календар, присвячений моді Бессарабії.

Поділитись
Зараз читають