Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Протягом багатьох років робить вклад у здоровʼя нації: Як вихователька з Болграда присвятила своє життя фізичному вихованню дітей

Протягом багатьох років робить вклад у здоровʼя нації: Як вихователька з Болграда присвятила своє життя фізичному вихованню дітей

Сьогодні працівники дошкільної освіти України відзначають своє професійне свято. В Болградському дошкільному закладі освіти №8 “Усмішка” вже майже 20 років працює Ольга Матанська, яка присвятила себе фізичному вихованню дітей. Її енергія та любов до дітей надихають не лише малюків, а і їхніх батьків. Ольга знає, як зробити заняття спортом захопливими та доступними для кожного.

Спеціально до свята журналістка інтернет-видання “Махала” зустрілася з Ольгою та дізналася про її шлях у професії, зміни у підходах до фізичного виховання, а також про те, як вона поєднує роботу та особисте життя, залишаючись прикладом для наслідування. 

Як почалася Ваша кар’єра у дитячому садку, і чому Ви обрали цю сферу? 

Я завжди любила дітей та знала, що хочу займатися фізичним вихованням. Моя кар’єра розпочалася із закінчення Кагульского педагогічного училища у 1983 році. Ця сфера дозволила мені поєднувати любов до спорту та роботу з дітьми. Розпочинала свою педагогічну кар’єру та стояла біля витоків відкриття 5 дитячого садочку у нашому місті. Добре пам’ятаю, коли відомий педагог Ефіменко Н.Н. , який приїхав до нас з Одеси, подарував мені своє видання «Гімнастика для дітей», де були  запропоновані універсальні комплекси вправ, які можна було  використовувати для груп різного віку. На початку 90-х у садочках почалися скорочення і я вирішила йти в армію, а після розформування бригади знову повернулася до дошкільнят, але вже у дитячий садок №8 «Усмішка» – це було у 2006 році.

Як змінилися підходи до фізичного виховання за ваші 20+ років роботи? 

За ці роки підходи стали комплекснішими: акцент змістився на ігрові форми та розвиток соціальних навичок. Ми стали активніше залучати батьків, проводили флешмоб до Всесвітнього Дня Миру,  де разом із батьками брали участь у зарядці та іграх. Пережили період карантину та ніколи не зупинялись. Проводили заняття та руханки онлайн, підлаштувались під сучасні реалії. В своїй роботі часто використовую інтернет, адже там можна знайти багато ідей для реалізації.

Ви неодноразово були нагороджені різноманітними грамотами, в тому числі й відзнаками відділу освіти Болградської міської ради. Які досягнення чи моменти у Вашій кар’єрі Ви вважаєте найзначнішими? 

Болградська районна рада якось визнала мене «Жінкою року» в номінації “Освіта і наука”. Також запам’ятався момент, коли ми організували свято під назвою “Мій тато найкращий”, яке дуже згуртувало дітей та батьків. Це для мене найкраща хвала, коли діти та їхні батьки задоволені. Під час навчального року ми постійно проводимо дні здоров’я, тижні фізкультури, фізкультурні свята та розваги – кожне для мене особливе, адже потребує багато підготовки та зосередження під час проведення.

Що найскладніше і найприємніше у роботі з дошкільнятами? 

Найскладніше — підтримувати інтерес дітей, особливо, коли заняття вимагають багато енергії. Приємно бачити, як вони люблять займатися спортом та радіють кожному досягненню.

Як фізичне виховання сприяє розвитку дітей? Які навички та звички важливо розвивати у дітей у дошкільному віці? 

Фізичне виховання розвиває як фізичні навички, а й упевненість у собі. Діти вчаться взаємодіяти один з одним та розуміти важливість здоров’я. Дуже важливо з дитинства прищеплювати любов до спорту та активності. Діти повинні розуміти, що займатися спортом – це здорово та цікаво. І тоді наша нація буде здоровою.

Як Ви будуєте заняття для дітей із різним рівнем активності? 

Я планую заняття так, щоб кожній дитині було комфортно. Використовую сучасне спортивне обладнання та різноманітні ігри, щоб кожен міг проявити себе. В нас дуже багато спортивного інвентарю є і таке, що зроблено власними зусиллями..

Які сучасні підходи до фізичного виховання Ви використовуєте?

Я активно використовую музичне оформлення та сучасні тренди, наприклад, заняття на степах. Це робить уроки цікавішими та допомагає дітям зосередитися на вправах.

Як батьки можуть підтримувати фізичну активність дітей удома?

Я завжди рекомендую батькам проводити зарядку вдома та робити фізичні вправи разом із дітьми. Це створює позитивний приклад та зміцнює сімейні зв’язки.

Як Вам вдається підтримувати чудову фізичну форму протягом багатьох років? 

Я активно займаюся спортом, люблю «постійний рух» та намагаюся завжди бути в русі. Це допомагає мені зберігати енергію та гарний настрій.

Що надихає Вас зберігати активний спосіб життя та енергійність щодня?

Діти та їхня енергія надихають мене. Кожен день — це новий виклик та можливість навчити їх чомусь новому.

Чи є у Вас особисті ритуали для підтримки здоров’я та бадьорості?Як Ви справляєтеся зі втомою та стресом?

Я люблю проводити час на свіжому повітрі та просто прогулянки ввечері, люблю кататися на велосипеді, просто посидіти у тиші. Спілкування з друзями та близькими надає мені соціальну підтримку, а здоровий сон є важливим для відновлення сил. Для подолання втоми та стресу рекомендую займатися регулярною фізичною активністю, адже спорт допомагає зняти напругу. Медитація та дихальні вправи заспокоюють розум, а хобі й творчість приносять задоволення та відволікають від повсякденних проблем. 

Що для Вас означає День вихователя та всіх дошкільних працівників?

 Це день визнання нашої роботи та можливостей, які ми даємо дітям. Він нагадує про важливість нашого внеску у їхній розвиток. Вихователі не лише передають знання, а й прищеплюють дітям цінності та емоційну стійкість. В цій професії дійсно залишаються тільки через любов до неї та покликання.

Яку пораду Ви б дали молодим початківцям у сфері фізичного виховання? 

Ніколи не втрачайте любов до своєї професії. Будьте активними, шукайте нові ідеї та не бійтеся бути креативними. Живіть у світі дитинства та насолоджуйтесь кожним моментом!

Поділитись
Зараз читають