5 червня, у Міжнародний день довкілля, Ізмаїльський історико-краєзнавчий музей Придунав’я у своєму запашному від квіткових ароматів дворі зібрав дітлахів. Цього дня відділ природи музею провів для них святкову екологічну програму «Натхнення без кордонів». Присвячена вона була літу, природі, канікулам – усьому тому, що так люблять і чекають хлопчики та дівчата у всьому світі. Вхід був вільний – зайняти місце в сонячній вуличній залі міг будь-хто. Завітала на цей захід і журналістка інтернет-видання «Махала.
Однак перш ніж провести читача в зал, розповімо трохи про організатора свята – відділ природи музею Придунав’я. Функціонує він уже понад 15 років. Його основна діяльність націлена на екологічне виховання підростаючого покоління, прищеплення дітям поваги та любові до представників флори та фауни. З цією метою співробітники закладу проводять різноманітні екскурсії, інтерактивні заняття, наукові конференції з дітьми та молоддю. Відділ природи у цьому напрямі тісно співпрацює з Ізмаїльським державним гуманітарним університетом, зі станцією юних натуралістів, зі школами та дитячими садками.
А для наочного ознайомлення з навколишнім середовищем музей набуває тематичних колекцій.
«Ми їх закуповуємо, збираємо, чи мешканці міста нам приносять. На сьогоднішній день у фондах зберігаються колекції з морськими мешканцями, каміннями, черепами, рогами парнокопитних тварин. Іноді це виставляється на виставках. Предмет особливої гордості – це колекція комах рідного краю, а також колекція тропічних комах, яка купувалась у одеського колекціонера, – розповідає журналістці завідувачка відділу природи музею Придунав’я Анжела Діденко. – А ще протягом багатьох років у нас зберігається фотоколекція, на знімках якої відображені квіти музею Придунав’я та комахи на них. Вона створювалася ще за часи першого директора музею Раїси Шишкіної».
Повертаємось до концертної програми, яка об’єднала активних та творчих дітей Ізмаїла. Традиційно відкрила свято директор Ізмаїльського історико-краєзнавчого музею Придунав’я Ольга Тирон. Вона привітала школярів зі стартом літнього сезону, побажала добре відпочити та набратися сил.
У ролі ведучої заходу теж традиційно виступила завідувачка відділу природи Анжела Діденко.
Концертну форму яскравим святковим змістом наповняли самі діти – ті, хто займається творчістю у різних міських студіях. Вокалісти Ілля Лобанов, Максим Делі, Ніколлета Опря, Варя Лобанова, Ксенія Ніколова, Ірина Фучеджі, Олексій Романов, Маргарита Плашкарьова (педагоги Ірина Беркуца, Тамара Годованець, Наталія Смашкова) Ізмаїльської музичної школи ім. Чембержі, а також Валерія Комурзан та Дар’я Чабан (викладачка Катерина Прокурор) вокальної студії «Нота» надали ліричності та душевності заходу.
Драйв та заряд енергії глядачі отримали від виконання хореографічних композицій танцювальними колективами «Райдуга» (керівники Ольга Тихонова, Ірина Полякова), «Драйв» (керівник Ірина Терземан) та «Ритм» (керівники Тамара та Злата Балтакови) Палацу дітей та юнацтва Алли Іванової.
Відвідали свято і юні екологи, які займаються в гуртку «Юні охоронці природи» (керівниця Альбіна Нечипоренко) Ізмаїльської станції юних натуралістів (їх можна впізнати по салатових краватках). Юннати розповіли присутнім про свої заняття, про конкурси, в яких брали участь, про свої досягнення.
Колориту та барвистості святу додала виставка одного дня «Еко-творчість». Вона об’єднала у собі малюнки учнів загальноосвітніх та мистецьких шкіл, а також вихованців Палацу дітей та юнацтва ім. Алли Іванової. Роботи були присвячені природі рідного краю, малюнки накопичувалися протягом усього навчального року.
Юні митці Ізмаїльської художньої школи під час концерту займалися своєю улюбленою справою. Одні взяли участь у пленері «Вітаю літо», інші під керівництвом викладачки Лариси Соріної дарували настрій дітям, що прийшли на свято, наносячи на їхні руки та обличчя веселий аквагрим.
Цього ж дня на запрошення адміністрації музею волонтери громадської організації «Ізмаїл для ЗСУ» провели благодійний ярмарок, кошти від якого будуть спрямовані на потреби бійців 88-го окремого батальйону морської піхоти. Маленькі шанувальники природи могли придбати тут невеликі сувенірчики, солодощі, браслетики, таким чином теж вносячи свій внесок на допомогу ЗСУ.
Завершилося дитяче свято чудовою піснею «Країно моя», яку виконав керівник вокальної студії «Креатив» Обласного центру національних культур, а за сумісництвом і співробітник музею Придунав’я Сергій Нейчев.