Красногвардійський райсуд міста Дніпро визнав уродженця села Броска Сафʼянівської громади Артема Рябчука винним у порушенні статутних правил взаємовідносин, вбивстві та замаху на вбивство двох і більше осіб, викраденні зброї, дезертирстві, а також порушенні статутних правил вартової служби та незаконному поводженні зі зброєю та обрав йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.
Прокурори у суді довели, що 27 січня 2022 року військовослужбовець був включений до складу варти, що охороняла територію державного підприємства «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова» у Дніпрі.
Уночі він викрав зброю зі зброярні та відкрив вогонь. Внаслідок стрілянини загинули четверо його співслужбовців та працівниця підприємства. Ще п’ятеро нацгвардійців отримали поранення різного ступеня тяжкості. Серед загиблих був мешканець Болградського району Олександр Драган.
Як раніше встановило слідство, обвинувачений після призову на військову строкову службу зіткнувся із неуставними відносинами з боку старших по призову колег. Кілька разів він був свідком конфліктів та сварок, про які доповідав керівництву. Через це в інших військовослужбовців сформувалося до нього негативне ставлення.
За кілька годин до трагедії, перебуваючи у складі бойової варти, солдат мав відпочивати, втім отримав наказ впорядкувати документацію у вартовому приміщенні. Цей наказ старшого за призовом військовослужбовця він сприйняв за знущання, після чого вирішив помститися за всі попередні образи. Перебуваючи у кімнаті зберігання зброї він взяв автомат та набої й почав розстрілювати, як він вважав, усіх своїх кривдників.
Після розправи над військовими, обвинувачений захопив автомат, 200 набоїв до нього та намагався втекти. За кілька годин його затримали у місті Підгороднє Дніпровського району.
Тоді ситуація викликала неоднозначну реакцію у суспільстві, адже до ЗМІ почали звертатися родичі військових, які проходили службу на “Південмаш” та розповідати про знущання з боку командування та доведення військових до самогубства, або виставлення їхньої смерті як суїцид. Після цих заяв командувач частини звільнився з посади.
Суд тривав дуже довго, громадськість створила спільноту, де зібралися люди, що підтримували Артема та допомагали йому у пошуку адвокатів. Понад два роки тривало слідство по справі і ось сьогодні, 23 квітня, відбувся суд.
На суді Артем повністю визнав свою провину, розкаявся та попросив вибачення у рідних загиблих.
Оскільки чисельні експертизи довели, що молодик не має розладів з психікою і діяв цілковито свідомо, суд погодився із клопотанням прокурорів і призначив йому довічне позбавлення волі.