Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Уродженка Арциза Олена Балабан мріє стати молодіжним делегатом в ООН від України

27 Лютого 2024 17:35
Оксана Чумак
Уродженка Арциза Олена Балабан мріє стати молодіжним делегатом в ООН від України

Молодість – це час безмежного потоку натхнення та бажання досягати найвищих вершин у своєму житті. Саме в молоді роки людина виявляє найбільше бажання розширювати свій кругозір та підіймати свій інтелектуальний рівень. Олена Балабан, яка народилася і виросла в Арцизі Болградського району, приклад сучасної інтелектуальної молоді, яка планує змінювати світ на краще. Інтернет-видання «Махала» поспілкувалося з дівчиною в якій гармонійно поєднані інтелект і багатий внутрішній світ.

У пошуку себе

Багато часу дівчина присвятила пошуку себе відвідуючи різні гуртки, музичну школу, але в результаті дійшла висновку, що їй подобаються тільки дві речі – музика і здобування знань.

“Із самого дитинства маю дуже багато захоплень. Я ходила до різних гуртків у пошуках себе, але зрозуміла, що найбільш за все я люблю дві речі: музику і здобувати знання. Було важко поєднувати навчання у загальноосвітній та музичній школах, але це було неймовірно захопливо, адже результати, яких ми досягали з моїми викладачами, мотивували і сприяли подальшому розвитку. За це я дуже їм вдячна!” – розповіла Олена.

Дівчина вважає, що особливу роль у її становленні як особистості зіграла Дрягіна Лілія Сергіївна та Копачова Юлія Валеріївна.

“Лілії Сергіївни мені дуже не вистачає зараз, адже її поради й настанови я використовую і до сьогодні. Завдяки її таланту і просто несамовитій енергії нам вдалося посісти перше місце у районному конкурсі «Король і королева осіннього балу» і в багатьох інших конкурсах, до яких вона мене готувала. Що стосується розвитку моєї музичної «карʼєри», то тут багато зусиль і часу поклала Копачова Юлія Валеріївна, моя викладачка з вокалу, людина, якою я захоплювалась і на яку рівнялась. Завдяки її плідній праці і досвіду з кожного конкурсу ми привозили призові місця. Саме вона подала заявку на мою участь у конкурсі за премію ім. Юрія Кузнєцова, повірила в мене і у нас вийшло”, – зазначає дівчина.

Частіше за все Олена брала участь у регіональних конкурсах, обласних чи районних, на які їздила представляти Арцизьку музичну школу. Також брала участь у місцевому тріо і, навіть, якийсь час квартеті.

“Ми були такою собі перлинкою музичної школи, займали призові місця і я дуже пишаюся, що мала можливість працювати з такими талановитими людьми. Звісно, що ми не оминали і всеукраїнські та міжнародні конкурси, наприклад «Стежками Гоголя» у місті Полтава – перший масштабний фестиваль-конкурс далеко від дому, це була неймовірна пригода, ми мали можливість почути інших виконавців та почути думку поважних журі. Найбільш цікавим і корисним для мене був фестиваль-конкурс «Джаз над морем» у моєму улюбленому місті Скадовськ, яке наразі окуповане. Це було неймовірне свято джазу, я брала участь у ньому двічі. І кожного разу це були нові неперевершені емоції, які залишились у пам’яті на все життя. Також мені випала честь уперше в житті виступити наживо з біг-бендом, а потім на фестивалі до Міжнародного дня Джазу з іноземними виконавцями. Це настільки крутий досвід, що іноді я не можу повірити, що це зі мною відбувалось”, – ділиться своїми враженнями Олена.

На шляху до втілення своєї мрії – стати молодіжним делегатом ООН від України

Коли постало питання вибору університету, Олена мала серйозні наміри вступити у КНЛУ та вивчати іноземні мови. І вступила туди, але в останній момент вирішила піти у Київський приватний Університет економіки та права «КРОК». І жодного дня про це не пошкодувала, адже «КРОК» дійсно тримає марку найкращого приватного університету в Україні. 

Наразі дівчина здобула диплом бакалавра «з відзнакою» зі спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», але продовжує здобувати ступінь магістра на освітній програмі «Міжнародна журналістика».

“Студентські роки, звісно, були не дуже насичені, у звʼязку з карантином та повномасштабним вторгненням, але, незважаючи на це, я намагалася брати якнайбільше від студентського життя. У перший тиждень навчання я вже займалася у студентській вокальній студії «ВОСК», була проєктною менеджеркою студентської проєктної групи «SPG», із командою якої брала участь у програмі UpShift від UNICEF, брала участь у круглих столах, наукових конференціях, олімпіадах, різноманітних заходах, що проходили в університеті, також маю наукові публікації у збірниках”, – розповіла Олена.

Дівчина також поділилася своєю найбільшою мрією на сьогодні. 

“На даному етапі життя, моя найбільша мрія – стати молодіжним делегатом в ООН від України, тому аналіз роботи ООН – це головний лейтмотив моїх робіт, і, звісно, цілі сталого розвитку, яким я приділяю особливу увагу, тому що була учасницею програми«Амбасадори Цілей сталого розвитку». Наразі також проходжу навчання у «Школі молодого українського дипломата».
З нещодавніх досягнень – перемога у всеукраїнському конкурсі есе до 60-ї річниці підписання Віденської конвенції, у співпраці зі своїм науковим керівником – Надзвичайним та Повноважним Послом України Ткачом Дмитром Івановичем”, – поділилась Олена.

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, а також велику завантаженість в навчані, музику довелося на деякий час відсунути на задній план. Але сьогодні дівчина повернулася до цього заняття.

“Що стосується музики, то на якийсь час я була «на паузі», зараз відвідую уроки вокалу, для мене це такий собі відпочинок від навчання та роботи. Останнє досягнення в музиці – здобуття «Гран-прі» на міжнародному конкурсі «Christmas in New York», для мене це велика честь і мотивація продовжувати займатися улюбленою справою”, – ділиться Олена.

Звісно, окрім музики та навчання в університеті, дівчина також має й інші хоббі: захоплення літературою, якісними фільмами, живописом, історією. Вона вважає, що є дуже допитливою особистістю, іноді навіть занадто, але, водночас, думає, що немає нічого кращого, ніж кожного дня дізнаватися щось нове про цей світ, вивчати себе і все навколо, рефлексувати і змінюватись.

“Знання – це супер сила і невідʼємна складова мого життя”, – підсумовує Олена Балабан. 

Поділитись
Зараз читають