Відомий бессарабський музикант, уродженець Лиманського Ренійської громади Валерій Цуркан презентував у соцмережах пісню, яку він присвятив рідному селу. Зараз він живе в Білгороді-Дністровському, працює в Польському національно-культурному суспільстві, але ніколи не забуває про своє коріння. І нова пісня іменитого композитора та продюсера стала його зізнанням у коханні до своєї малої батьківщини.
«Я народився в Лиманському 1949 року, тоді наше село називалося Фрекацей. Мій батько Іван Лук’янович на той час працював у сільській раді головою. Жили на початку у сільському клубі, де я, власне, й народився. Прямо у клубі, бо маму не встигли доставити до Рені. Виїхала наша сім’я з Лиманського, коли мені було 4 роки. Перше моє бажання грати на гармошці мама побачила ще в дитинстві, коли я зображував гру на ній на підручних засобах. Батько одразу купив мені гармошку і я почав на ній грати самоуком», – розповів в інтерв’ю журналісту інтернет-видання «Махала» Валерій Цуркан.
Коли він уже виріс, удома завжди згадували про життя у Фрекацеї. Музикант зізнається, що все життя мріяв поїхати до рідного села і познайомитися із земляками.
«Вперше це сталося, коли була компанія виборів до Верховної Ради і я приїхав із концертом на підтримку однієї з партій. Вдруге приїжджав з одним за народних депутатів. У 2020 році я приїхав на запрошення мого земляка Андрія Ткач на День села, виступив на сцені Будинку культури. Після цього я постійно думав про те, що маю написати пісню про рідне село. Я написав текст українською мовою, а Андрій Ткач мені допоміг написати другий куплет молдавською мовою. Я дуже радий, що моя мрія здійснилася. У створенні кліпу мені допомогли Андрій Ткач та директор ДК Дора Миколаївна Жека (Русу) з матеріалом. Кліп монтував удома, на своїй студії. Після закінчення війни я обов’язково приїду із творчим вечором», – сказав композитор.
Валерій Цуркан людина з дуже багатою та насиченою трудовою та творчою біографією. У 2009 році він був удостоєний звання Заслуженого працівника культури України. Є членом Асоціації діячів естрадного мистецтва України, рішенням творчої спілки якої у 2019 році йому було надано звання Заслуженого артиста естрадного мистецтва України. Роком раніше йому було надано звання Заслуженого діяча культури Республіки Польща. Детальніше про нашого земляка можна прочитати в українській Вікіпедії за посиланням.
Додамо, що 28-29 липня 2018 року у м. Устшики-Дольне (Польща) відбувся Міжнародний фестиваль «Karpatskij iarmark-2018», в якому Україну представляло понад 100 учасників з різних регіонів нашої країни, серед яких були й самодіяльні артистки з Котловини – жіночий вокальний ансамбль «Чали кушу». Координатором усіх колективів нашої країни на цьому фестивалі став Валерій Цуркан.
Фото з відкритих джерел.