Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Музей села Городнє: скарбниця побуту, традицій і культури (Відео)

16 Вересня 2023 16:10
Валерій Гайдаржи
Музей села Городнє: скарбниця побуту, традицій і культури (Відео)

У селі Городнє знаходиться один із найбільших музеїв в Болградському районі. Екскурсію для інтернет-видання “Махала” провела Анна Михайлівна Константинова, одна з волонтерок музею, яка допомагає в догляді за ним. Музей складається з 6 залів: зал історії села, зал рукоділля, зал з піччю, зал з одягом і прикрасами та зал, присвячений інфраструктурі села. За словами Анни Михайлівни, у музеї понад 6000 експонатів, з них 88 відсотків –  автентичні. 

Історія музею почалась в 1960 році, коли в селі з’явився фахівець з історії Костянтин Поглубко. Він організував місцеву молодь, щоб зібрати старовинні експонати, документи та нумізматику. У 1962 році музей відкрив свої двері для перших відвідувачів, але проіснував він недовго, бо Константина Поглубко запросили працювати до наукової організації в Кишиневі. Всі експонати були перевезені до сховища. Але в 1970 роках Семен Галуцький, директор школи та історик за фахом, відновив музей в шкільному приміщенні. В 1975 році звільнилась будівля і музей зі шкільних приміщень переїхав сюди. Функціонує він на цьому місці й сьогодні.

“Хочу розповісти про один незвичайний експонат, якому вже понад 100 років. Це макет млина, їх раніше було в нашому селі 52. Це макет зробив 9-річний хлопчик, він робив його протягом трьох років. Для початку він зробив собі маленький ніж та приховано від всіх почав робити макет. Кінцевий результат був дуже гарним, млин був відображений в усіх деталях, зі всіма механізмами. Після того, як хлопчик виріс, він побудував великий млин, який став останнім в нашому селі”, – розповіла Анна Константинова.

Музей села Городнє виступає також як платформа для діалогу старшого покоління з молодшими, тут проводять багато заходів, пов’язаних з традиціями села. Також тут функціонує етнографічна група “Седеф”, яка долучається до збереження національної культури. Члени групи працюють над дослідженням, документуванням та відтворенням традицій села.

Більш детально про музей та його діяльність можна дізнатись з відео на YouTube-каналі “Махала” за посиланням.

Поділитись
Зараз читають