В наш час ткацтво, як ремесло, майже забуте, але є ще люди, які займаються цією справою. Один з них Олександр Полібза, який вже понад 10 років займається етнографією. Один із його навиків, який він набув завдяки своїй діяльності, це ткацтво бессарабських килимків. Цьому він навчився у старшого покоління.
Олександр також допомагає іншим людям у відновленні верстатів для ткацтва. За десять років йому вдалося запустити в роботу шість верстатів: у Кубеї три, а також по одному в селах Оріхівка, Виноградівка й Табаки.
Останній станок, який він відреставрував, встановивши в майбутній музейній кімнаті кооперативу “Ресурскомпані Кубей”. Цей станок став подарунком від Парасковії Іванівни Цоєвої з села Табаки.
Ініціатором проєкту майбутнього музею-студії була членкиня кооперативу Світлана Сидашова. Ідея створення кімнати виникла після того, як Світлана відвідала дім-музей Олександра Полібзи. Вона побачила там експонати, які раніше до цього не бачила. Також її зацікавив станок, на якому Олександр ткав. У неї з’явилося бажаня робити вироби на цьому станку, тому вона запропонувала Олександру відновити ще один станок, тільки вже в кооперативі.
Олександр з Світланою зібрали усі потрібні елементи. В цей час Світлана переймала ази ткацтва у Олександра. Після усіх підготовок станок встановили в приміщенні кооперативу. Він вже працює.
“Я дуже рада, що в нас все вийшло, в майбутньому ми плануємо проводити тут тренінги з навчання ткацтву, як відновлення сільського традиційного ремесла, яке набуло нового життя в нових умовах”,- прокоментувала Олександра Сидашова.