В етнографічній кімнаті “Народна къща” Табаківського сільського клубу пройшла зустріч поцінувачів співу і національної культури.
Етнографічна кімната в селі Табаки з’явилася завдяки місцевій мешканці Парасковії Цонєвої. Кімната весь час поповнюється новими експонатами – предметами побуту бессарабських болгар. Тут кожна річ має свою історію. А тепер тут звучать і народні співи. Старовинні болгарські пісні також збирає Парасков’я Іванівна. Про це «Махалі» розповіла культорганизатор КЗ «Центр культури та дозвілля» Табаковского клуба Болградської міської ради Наталя Волошина.
«Ми створили хор і готуємо до Дня села Табаки дві пісні – старовинну болгарську пісню, навіть з місцевим діалектом, і українську пісню», – повідомила Наталя. Це стане своєрідним подарунком односельцям. Хоча і невідомо чи будуть в цей день святкові заходи. Але жінки збираються і співають. Тепер до них долучився і один чоловік.
Останнього разу до любителів хорового співу завітала гостя – уродженка Табак, яка зараз живе за кордоном і професійно займається співом і викладає музику. Це Вікторія Марчева. Вона заспівала гімн емігрантів на болгарській мові.
Наталя Волошина розповіла, що зустріч була дуже теплою та емоційною. Вікторія дала поради щодо співу і заохотила співати і надалі.
Хор при Табаківському клубі невеликий, але приходять і нові учасники. Бо тут є поєднання приємного спілкування і збереження національної культури.
Нагадаємо, Парасковія Цоєва вважає, що Табаки можуть бути набагато старшими, ніж зазначено в офіційних документах.