Цього місяця члени виконкому Ізмаїльської міськради надали дозвіл філії «Ізмаїльське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» на спеціальне використання природних ресурсів на території ландшафтного заказника місцевого значення «Баранівський ліс». Головний лісничий Ізмаїльського лісгоспу Сергій Онищенко повідомив, що під природними ресурсами в цьому рішенні маються на увазі сухі дерева.
«Працівники Ізмаїльського лісництва періодично проводять санітарну рубку. Якщо сухі та заражені дерева не вирубатимуть, від них заражатимуться здорові. Це планові роботи. Лісники обходять територію та відзначають сухі дерева, вимірюють їх. Ми рахуємо їх загальний обсяг, потім ці дані надсилаємо до Департаменту екології та розвитку рекреаційних зон до Одеси, там їх перевіряють та виписують нам ліміт. Хворі та висохлі дерева видаляються на підставі результатів лісопатологічних обстежень. Їх проводить лісопатолог, якого лісгосп запрошує із Вінниці», – пояснює Сергій Васильович.
За словами головного лісничого, ліміт сухих дерев, які їм дозволили вирубити до кінця цього року, обмежений 800 кубами. Зрубані дерева згодом продаватимуться лісгоспом населенню та організаціям як дрова.
«Це не означає, що ми вирубаємо 800 кубів, обсяг може бути меншим, важливо, що ми не можемо перевищити цей ліміт. Це одноразова дія, вона проводиться за необхідності», – уточнює Сергій Онищенко.
Для інформації: Баранівський ліс був висаджений у 50-х роках минулого століття – відразу після заснування держпідприємства «Ізмаїльське лісове господарство» (1949 рік). Загалом він займає 500 га земель Ізмаїльської міськради. З них на заказник «Баранівський ліс» припадає 385 га, на ізмаїльський міський цвинтар – 10 га, і під нього ж зарезервовано ще 90 га земель.
На території ландшафтного заказника росте багато видів деревинно-чагарникових та трав’янистих рослин. З дерев частіше зустрічаються дуби, найстарішим із них вже близько 70 років. Зростають тут також акації, гледичії, клени, сосни, ясені. У підліску можна зустріти чагарники скумпії та свидини криваво-червоної. Серед трав переважають злакові – тонконіг вузьколистий і тонконіг цибулинний. Рослинність оновлюється за рахунок самосіву, а звільнення ділянки від сухих дерев покращує цей процес.
Пернаті жителі Баранівського лісу – солов’ї, іволги, славки, коноплянки, сорокопути, сороки, сойки, зяблики. Зі звірів тут водяться кабани, косулі, лисиці, зайці, ховрахи, ласки.
Заказник охороняється як національне надбання, за його стан відповідає землекористувач – Ізмаїльський лісгосп.