Нещодавно у місті Трускавець Львівської області в рамках чесько-українського проєкту «Підтримка відновлення освіти в Україні» проходило навчання директорів закладів освіти Херсонської, Миколаївської та Одеської областей на тему «Управління школою у кризових ситуаціях», організованого чеською громадською організацією «Асоціація з міжнародних питань та проєктів в Україні» за підтримки міністерства закордонних справ Чехії та за організаційної підтримки КЗВО «Одеська Академія неперервної освіти» Одеської ОВА.
Усього було 60 учасників, 9 із яких представляли Одеську область. Ізмаїльський район був представлений директором Шевченківської школи №2 Людмилою Слободенюк (Кілійська громада) та директором Котловинської школи Прасковієй Долапчи (Ренійська громада).
«Протягом п’яти днів директори шкіл Одещини разом із колегами з Миколаївської та Херсонської областей знайомилися з менеджментом школи у кризових ситуаціях. Ми обговорювали проблематику адаптації українських дітей у чеських школах, які були змушені виїхати з України в умовах війни. Також ми займалися проєктним менеджментом та писали заявку для отримання міні-грантів 3×1000 євро в рамках цього чесько-українського проєкту», – розповіла кореспонденту інтернет-видання «Махала» Прасковія Долапчи.
За її словами, директори шкіл Миколаївщини поділилися досвідом з проєктного менеджменту та з грантовими можливостями в Україні, а колеги з Херсонщини наголошували на використанні штучного інтелекту в освіті та управлінні школою.
«Ми на практиці опрацювали такі інструменти штучного інтелекту, як ScribbleDiffusion, Renderforest, Lexica, – додала П. Долапчи. – Під час рефлексії учасники зазначили на своєчасності навчання кризовому управлінню під час воєнного стану в країні. Дякую КЗВО «Одеська Академія неперервної освіти» Одеської ОВА за надану можливість самовдосконалюватися, навчатися у таку непросту годину».
Зазначимо, що навчання директорів у Трускавці було другим етапом проєкту. Перший був у вигляді онлайн-курсів. Навчання проводили координаторка міжнародних освітніх проєктів АМО Зденка Ваґнерова, директор базової школи Вратіславова (м. Прага) та викладач чеських університетів Їржі Трунда, вчителька чеської мови базової школи Вратіславова (м. Прага) Марія Гаврилюк. «Мою увагу привернув такий момент: директор однієї з чеських шкіл, який проводив з нами онлайн-семінар, сказав: «Я вас хочу попередити, якщо раптово відчиняться двері і сюди увійде дитина, ви, будь ласка, не дивуйтеся і не переживайте. Ми всією школою виїхали за місто на природу, у нас продовжується навчально-виховний процес, але у незвичайних умовах». Це дуже цікаво, такий унікальний досвід, що кудись виїхали всією школою», – поділилася враженнями Прасковія Долапчи.
Цілями цього спільного чесько-українського проєкту є чотири напрями:
Третій етап цього проєкту відбудеться у жовтні-листопаді 2023 року: це буде 5-денна програма у Чехії, куди буде запрошено лише 15 учасників.