В Болградській лікарні розпочинає роботу відділення малоінвазивної хірургії та гінекології. Воно створене після реорганізації гінекологічного відділення і розмістилося на його базі, на другому поверсі лікарні.
«Малоінвазивні методи лікування мають безліч переваг: раннє післяопераційне відновлення і повернення до працездатності, зменшення болю та післяопераційних ускладнень. Цей напрямок ми будемо розвивати, бо це вихід на новий рівень», – повідомив «Махалі» генеральний директор КНП «Болградська ЦРБ» Віктор Дішлі.
Він розповів, що у відділенні збережені і гінекологічні койки, і койки патології вагітності. Загалом, відділення зараз має 30 койок. Очолює його молодий лікар Олександр Воронін. Також тут працює молодий лікар Юрій Недялков.
Ідею відкриття відділення малоінвазивної хірургії та гінекології Віктор Дішлі й медичний директор Катерина Ніколаєва мали ще на початку року, коли стало зрозуміло, що гінекологічне відділення не дає можливості окупити себе й отримати від Національної служби здоров’я необхідні кошти на існування та розвиток.
Реорганізоване відділення має дати новий поштовх в розвитку лікарні, бо тут будуть робити операції й процедури, які раніше ніколи не робили й для цього не треба їхати в Одесу або Київ.
Мова йде про таку процедуру як колоноскопія – обстеження товстої кишки. Причому в Болградській лікарні це будуть робити під наркозом. Для цього лікарня придбала відеоколоноскоп з аргоновим зварюванням. Процедуру буде проводити лікар Юрій Недялков, який до цього три роки займався оперативною ендоскопією у Києві.
Також у відділенні проводять гістероскопію – малоінвазивний ендоскопічний метод діагностики та лікування патології матки. На цьому спеціалізується лікар-гінеколог Олена Коджебаш.
За допомогою апарату зварювання тканин в Болградській лікарні проводять операції з видалення гемороїдальних вузлів та лікування варикозу вен. На зварюванні тканин спеціалізується Олександр Воронін.
У відділенні проводять операції із застосуванням лапароскопічної стійки. Обладнання добре себе показало в операціях з видалення апендикса, каменів з жовчного міхуру тощо. Віктор Дішлі розповів, що нещодавно лікарі за допомогою стійки зшили розірвану печінку 14-річному підлітку, який травмувався, коли катався на велосипеді.
Крім цього, відділення має біполярний коагулятор з безліччю насадок, який дозволяє видаляти доброякісні та злоякісні шкірні новоутворення.
«Якщо молоді лікарі захочуть розвивати інші напрями, будемо старатися їх підтримати і закупити необхідне обладнання», – повідомив Віктор Дішлі.
Нагадаємо, нещодавно в Болградській лікарні вперше зробили високотехнологічну операцію.
Фото Болградської міської ради