Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Популярна в Бессарабії павловнія тепер під забороною: в чому причина

11 Травня 2023 11:32
Тетяна Терзі
Популярна в Бессарабії павловнія тепер під забороною: в чому причина

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець своїм наказом №695/39751 затвердив перелік чужорідних видів дерев, заборонених у відтворенні лісів.

До Переліку увійшли 13 видів дерев: айлант найвищий, аралія маньчжурська, в’яз низький, гледичія колюча, горіх чорний, дуб червоний, каркас західний, клен ясенелистий, маслинка вузьколиста, павловнія (види та гібриди), робінія звичайна, черемха пізня, ясен пенсільванський.

Відтепер ці види заборонено використовувати для створення та відновлення лісів та полезахисних смуг в Україні. Водночас висаджені до набуття Переліком чинності дерева зі списку не будуть вирубуватися.

Чужорідні види дерев здатні змінити або знищити цілі екосистеми. Не маючи природних ворогів на нових територіях, інвазійні види швидко розмножуються, захоплюють простір та витісняють місцеві види із природних ландшафтів.

До 2021 року в Україні був відсутній всебічний підхід до розв’язання цього питання. За ініціативи Міндовкілля були оновлені Правила відтворення лісів, ухвалена Державна стратегія управління лісами України до 2035 року та Стратегія біобезпеки та біологічного захисту, які, серед іншого, забороняють використання чужорідних видів дерев.

«Три мільйони гектарів лісів в Україні постраждали через російську агресію та потребують відновлення. Затвердження Переліку інвазійних видів – це історичний природоохоронний крок, який дозволить відновити в Україні стійкі до кліматичних змін ліси з високими захисними властивостями та без агресивних видів-чужинців», – зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Нагадаємо, на півдні Одещини останніми роками часто висаджують павловнію через її невибагливість.

Наприклад, у вересні 2021 року члени екологічного гуртка Дмитрівської школи «Еколя» розчистили від сміття пустир за селом і висадили першу партію павловнії – п’ятсот саджанців, сподіваючись отримати через 5-6 років квітучий парк.

В Сараті у квітні цього року висадили павловнії на території старого німецького кладовища з метою перетворити його на меморіальний парк засновникам Сарати “Дойче-парк”.

Поділитись
Зараз читають