Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Історичні фото з Чорнобиля. Перші дні після аварії і мутації

26 Квітня 2024 09:30
Ганна Ковальова
Історичні фото з Чорнобиля. Перші дні після аварії і мутації

Сьогодні світ згадує Чорнобильську трагедію. 38 років тому, 26 квітня 1986 року, на території України сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства — аварія на Чорнобильській АЕС. Вибух на четвертому реакторі АЕС став трагедією для усього людства. Його наслідки ми відчуваємо й сьогодні.

Кожного року 14 грудня в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. День 26 квітня став Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу. Це день мужніх та самовідданих людей, подвиг яких неможливо переоцінити. Героїзм, патріотизм і професійна майстерність учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС перевірені часом. Багато з них не дожили до теперішніх днів, віддавши своє життя задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь.

Видання “BBC News Україна” опублікувало фотографії українського фотожурналіста Ігоря Костіна, який був одним з перших, хто знімав зруйнований атомний реактор у Чорнобилі у квітні 1986 року. Історичні знімки видання отримало від родини фотографа.

Фотографії Костіна, які радянське керівництво дозволило публікувати лише за кілька тижнів після аварії, розійшлися світом, засвідчивши її масштаби.

Після катастрофи фотограф часто повертався до Зони відчуження, а також знімав жахливі наслідки, які радіоактивне забруднення мало на людей і тварин в Україні й Білорусі.

Ігор Костін загинув У 2015 році в автокатастрофі. Йому було 78 років.

Обережно! Деякі фото нижче можуть вас шокувати.

Фото гелікоптера, який брав участь у ліквідації аварії, зняте з борту іншого гелікоптера. Перші дні після аварії.

1986 р. Моніторинг забруднення з гелікоптера.

Солдати строкової служби в ненадійних захисних костюмах зачищають дах третього енергоблока.

Захисне обладнання ліквідаторів аварії часто було саморобним.

Миття вантажівки, яка працювала в зоні радіаційного забруднення.

Один із могильників техніки, забрудненої під час гасіння пожежі на четвертому енергоблоці.

Ліквідатори.

Шоста клініка у Москві приймала найважчих пацієнтів, які отримали найвищі дози опромінення. Серед них – пожежники, яких першими кинули на гасіння радіоактивної пожежі.

Діти – найбільш вразливі і незахищені жертви радіації. 1987 p.

Дозиметричний контроль самоселів у Чорнобильській зоні. 1987 p.

Ігор народився в Білорусі після катастрофи. Фото зроблене в дитячому будинку. Батьки відмовилися від нього. Білорусь, як і Україна, особливо постраждала від радіоактивного забруднення.

За даними ЗМІ, в 1990-х Ігоря всиновила жінка з Англії, яка побачила його фото в західній пресі.

У перші роки після катастрофи жахливих мутацій зазнавали і тварини, народжені нa територіях, куди вітер заніс радіоактивний пил з ЧАЕС.

Фотограф Ігор Костін у лікарні Хіросіми під час обстеження у місцевому Інституті радіаційної медицини.

Поділитись
Зараз читають