Національний природний парк «Тузлівські лимани» спільно з громадською організацією «Зелений лист» проведуть інформаційний захід «Захистимо дельфінів – збережемо Чорне море». Про це повідомив начальник наукового відділу, доктор екології Національного природного парку «Тузлівські лимани» Іван Русєв.
Захід присвятили до Всесвітнього дня Землі, який відзначають 22 квітня. Організатори хочуть проінформувати громадськість, журналістів щодо впливу воєнних дій на чорноморських китоподібних. Також представники природного парку розкажуть про свою роботу в 2022 році.
«Ми вели моніторинг за викидами дельфінів під впливом війни. По нашим оцінкам загинуло не менше 50 тис. тварин. Але були і сотні контужених дельфінів, що раніше ніколи не спостерігалося на Чорному морі», – повідомив Іван Русєв.
На цьому ролику можна побачити жахливі відеокадри контужених тварин під впливом війни.
Екологи констатують, що на сушу потрапляє лише 5% загиблих тварин, тож оцінити реальну шкоду, заподіяну фауні, складно.
Росіяни застосовують у Чорному морі надводні та підводні кораблі, оснащені гідролокаторами. Дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційним обладнанням кораблів, і воно виводить з ладу органи навігації та ехолокації – тварини зазнають сильної акустичної травми. Вони стають фактично «сліпими», пояснюють експерти. Такі «сліпі» дельфіни у стані стресу та паніки не можуть орієнтуватися у просторі і, в результаті, стикаються з морськими мінами або розбиваються об скелі.
Також дельфіни страждають від вибухів мін.
Під час заходу відбудеться презентація книги Івана Русєва «Війна – апогей екоциду чорноморських китоподібних» та плакату “Дельфіни Чорного моря”.
Захід відбудеться 21 квітня 2023 року об 11:00 годині в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці імені М.С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) вул. Троїцька, 49/51.
Нагадаємо, акція на захист Землі і ії природи вперше відбулася 22 квітня 1970 року в США, надихнула організаторів на проведення «Тижня Землі» як щорічних заходів з благоустрою територій. Ініціатива була підтримана населенням і набула популярності. Сьогодні Всесвітній День Землі – свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.
Підготувала Тетяна Терзі
Фото Івана Русєва