Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

БОЛГРАД НАДИХНУВ КИЯНКУ СВІТЛАНУ ІЛЬЧУК НА СТВОРЕННЯ СТУДІЇ ФЛАЙ-ЙОГИ

20 Жовтня 2022 13:26
Тетяна Манолова
БОЛГРАД НАДИХНУВ КИЯНКУ СВІТЛАНУ ІЛЬЧУК НА СТВОРЕННЯ СТУДІЇ ФЛАЙ-ЙОГИ

Світлана Ільчук як і багато українців змушена була залишити своє рідне місто через військові дії в Україні. З Києва вона з чоловіком та донькою переїхала до Болграда. Та саме тут знайшла натхнення для реалізації давньої мрії. 

Наша героїня з 12 років займалася цирковим мистецтвом, потім присвятила себе філософії та психології, а останні три роки працювала в державній структурі завідувачкою сектору естрадно-циркового мистецтва.

Основна її діяльність була направлена на розвиток циркових студій, створення концертних програм, в яких присутні різні жанри циркового мистецтва.

Ціла команда тренерів, режисерів, творчих діячів працювала над реалізацією ідей, але, на жаль, через воєнний стан більшість студій циркового мистецтва вимушені були призупинити свою діяльність.

МОЖЛИВІСТЬ РОЗКРИТИ СЕБЕ

Коли планувати щось наперед неможливо, варто використати ситуацію з користю для себе. Це зрозуміла Світлана і, вже перебуваючи в Болграді, наважилася продовжити улюблену справу та спробувала  реалізувати давню мрію – допомагати іншим глибше пізнати себе за допомоги синтезу філософії, циркового мистецтва та йоги.

Вона відкрила невелику студію флай-йоги. Цей вид тренувань середній між цирковим мистецтвом (акробатикою, гімнастикою) та класичною йогою. В студіїї з ентузіазмом займаються діти, розвантажуються дорослі.

“Болград – дуже красиве місто, і тут є енергетично важлива складова для розкриття своїх творчих можливостей. Тут відкриті, щирі люди, діти з високим творчим потенціалом, – розповідає жінка.

Світлана працює за своєю авторською програмою, основними інструментами якої є елементи гімнастики, йоги на спеціальних гамаках, нейрографіка – арт-терапія (малювання), казкотерапія – створення образів. Та все це поєднує в концертній програмі, яка є результатом кропіткої праці. 

ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА В ТВОРЧОСТІ

Філософія наблизила нашу героїню до того, що культура на сьогодні має націленість на глибину. В кожному виступі, програмі має бути не просто форма, а суттєва складова, щоб донести певну ідею.

“Через творчість це робити набагато простіше і легше, ніж, наприклад просто читати лекції. У флай-йозі ми робимо не просто фізичні трюки, а передаємо стан, емоцію, образ, головну ідею. І якщо люди на нашій програмі отримують задоволення не тільки чисто естетичне, а це спонукає їх замислитися, то я вважаю, що це саме той жанр, який може надалі активно розвиватися та приносити користь.– пояснює Світлана.

Вона керується тим, що дитина має сама себе розкрити, відчути, що їй більше подобається. А метою тренера є – побачити паростки індивідуальності, працювати з блоками, страхами та маленькими пазлами зібрати особистість.

Тут важливо знайти баланс між тим, чого хоче дитина, і тим, що ми відкрили в ній. Так, можуть бути складнощі, на якомусь етапі дитина розуміє, що треба прикладати зусилля, нам треба допомогти їй йти вперед до своєї мети”, – пояснює жінка

Перша програма, яку представила студія в Болграді, була “Стани серця”. Це благодійний виступ на підтримку Дмитра Хаджиогло. Підготовка виступу була адаптацією Світлани як тренера в Болграді.

“В першу чергу ми запросили батьків дітей, щоб вони побачили, чим займаються діти, порадіти за них. Вони всебічно розвиваються та мають мету робити елементи ще краще та надалі вивчати себе”, – радіє наша героїня.

ПІДТРИМКА ПСИХОЛОГІЧНОГО СТАНУ ПІД ЧАС ВІЙНИ

У воєнний час як ніколи актуально шукати способи розвантаження, перемикання уваги та вивчення себе. Для дорослих тренерка з Києва проводить заняття зі стретчингу, релакс-йоги.

“Найскладніший етап для багатьох – навчитися відчувати своє тіло, дослухатися до нього та вчасно розуміти, коли і що з ним робити. Йога – це про гармонію, єднання. Коли ми відчуваємо наш внутрішній стан і можемо його синхронізувати зовні. Це глибинна робота – спочатку зрозуміти, в якому стані наші м’язи, сухожильно-зв’язковий апарат та тільки потім зрозуміти в якому стані наші думки та емоції. Ці всі сходинки – це  шлях до розуміння себе”, – пояснює жінка.

Світлана зазначає, що якщо раніше люди були більш закриті та орієнтовані на матеріальне розв’язання очевидних проблем, то зараз вони більш відкриті для споглядання реального світу.

“Ми шукаємо позитивні моменти, намагаємося знайти баланс. Зараз переломний період, для того, щоб краще зрозуміти себе та усвідомити, що вибір в нас завжди є. Вибір в чому? Як ми реагуємо, що відчуваємо, які емоції нас наповнюють і як ми можемо на це вплинути. Це час для саморефлексії”, – розповідає Світлана.

Особливо в воєнний час її вражають діти, бо вони розуміють філософські моменти, які здавалось би можуть зрозуміти тільки дорослі. 

“Таке відчуття, що за останній час всі подорослішали, почала прокидатися мудрість у всіх, починаючи з найменших. Не знаю, можливо, це особливість місцевості, тут дійсно глибокі люди, та мабуть, глибинна мудрість присутня у самому місці”, – розмірковує наша героїня.

ЙТИ ВПЕРЕД НЕ МОЖНА ЗУПИНЯТИСЯ

Світлана по філософськи ставиться до переїзду, до нових викликів. Її стійкості, врівноваженості можна звісно позаздрити, але все ж таки краще навчитися в неї, як володіти своїм тілом та думками.

Я відчула, що в Болграді зможу реалізувати свої певні плани. Справа, яка не подобається, не може рухатися далі. Треба відчути внутрішню складову, яка може бути корисною для себе і для інших. Коли ці дві речі сходяться, то справа буде успішною”, – ділиться роздумами жінка.

На меті вона має реалізацію проєкту, де може працювати велика команда. Вона готова до співпраці та мріє про студію флай-йоги з сенсорною кімнатою, бо важливо пам’ятати, що здоров’я – це не лише про фізичний, а й про психологічний стан:Можливо серед людей, які приїхали до Болграду з різних регіонів, є хореографи, тренери з акробатики, ми можемо робити синтез з різних напрямків, це буде цікаво. Головне щоб в основі була мета, а далі ми все поєднаємо. Творчість – наш інструмент для розкриття талантів місцевості та користі для людей”. 

***

Магнетизм Світлани, її особливість як наставника ми відчували протягом усієї розмови. Виконавши кілька вправ на флай-гамаку, відчули, що система таки працює. Відпускаєш негатив, складаєш по полицях думки, зупиняєшся, видихаєш та готовий рухатися далі.

Бажаєте, щоб ваші діти займалися флай-йогою, або хочете зняти стрес?
Тоді вам до Студії Yoga class, що знаходиться за адресою:
м. Болград, пр-т Соборний, 147 (2-й етаж).
Телефон Світлани: 063-994-84-72.

ТЕТЯНА МАНОЛОВА

Поділитись
Зараз читають