Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ЧИТАННЯ, ТЕАТРАЛІЗОВАНІ ВИСТАВИ, КІНОПОКАЗИ: ЯК ЖИВЕ БОЛГРАДСЬКА БІБЛІОТЕКА СЬОГОДНІ?

30 Вересня 2022 12:30
Ганна Ковальова
ЧИТАННЯ, ТЕАТРАЛІЗОВАНІ ВИСТАВИ, КІНОПОКАЗИ: ЯК ЖИВЕ БОЛГРАДСЬКА БІБЛІОТЕКА СЬОГОДНІ?

30 вересня 1998 року Президент України підписав Указ, яким затвердив Всеукраїнський день бібліотек. Як мешкає сьогодні бібліотека? Про це розповіла директор КУ «Болградська централізована бібліотечна система» Наталія Бараник.

Наталю Віссаріонівно, що б ви розповіли про роботу бібліотеки сьогодні?

– Життя бібліотеки перебуває у постійному русі. З 10 лютого 2021 року бібліотека була у структурі Болградського Центру культури та дозвілля. З 30 червня 2022 року ми стали окремою комунальною установою “Болградська централізована бібліотечна система”. До її складу входять 5 бібліотек-філій: Владиченська Виноградівська, Табаківська Залізничненська, Оксамитненська сільські бібліотеки.

До нас приходять різні читачі різного віку: дорослі, діти та юнаки. Зараз ми намагаємося якнайшвидше оформити читальний зал, щоб діти та дорослі могли сісти, попрацювати. До 30 вересня, до Всесвітнього дня бібліотекаря, ми будемо готові.

– У чому суть та зміст організації роботи з читачами, особливо юними?

– Ми проводимо бесіди та іншу індивідуальну роботу з читачами, окрім цього готуємо індивідуальні рекомендаційні списки. Ми маємо багато як запланованих, так і позапланових заходів, у тому числі театралізованих заходів для дітей.

Наприклад, ми організували «Кіноп’ятницю». Однієї п’ятниці для дорослих ми показуємо фільми, другої п’ятниці – для дітей мультфільми. Захід розпочинається о 14.00.

– А фільми для дорослих на які теми?

– Фільми різної тематики та жанру, українською мовою. Я думаю, іноді навіть дорослим цікаво подивитись мультики.

– Звісно. Ми також дивимося, нам цікаво. А коли показуєте мультфільми, то дорослі приходять?

– Дітки приходять із батьками, але частіше з бабусями. Деякі дивляться мультфільми разом із дітками, а деякі залишають малюків, йдуть у своїх справах і повертаються, коли вже перегляд закінчено.

Для дітей та дорослих ми також організуємо «Читай-дворик» у нашому дворі, це ідея на майбутнє. Там проводитимемо культурні заходи.

– Які у вас пріоритетні напрямки роботи із читачами?

– Ми маємо дуже багато напрямів: патріотичне виховання, художньо-естетичне, є багато літератури та матеріалів з краєзнавства, ми постійно оновлюємо зібрані матеріали.

У нас є тематичні папки: «Болград», «Народна творчість України», «Пам’ятники Болграда та району», «Життя міста та району», «Чорнобиль», «Країни та народи світу» та інші.

Дуже багато літератури є у Болграді такої, якою у сільських бібліотеках немає. Ми маємо міжбібліотечний абонемент, можна замовити літературу, яку ми передаємо у сільські бібліотеки.

– Якими якостями характеру повинен мати бібліотекар?

– Багато хто говорить, що бібліотекар – це творча людина. Багато хто вважає, що бібліотечна робота – легка. Насправді внутрішньої роботи дуже багато. Крім того, що ми обслуговуємо читачів, ми маємо дуже багато розмов, картотек, роботи з рекомендаційними списками. Також проводимо багато заходів.

Людина має бути творчою, а також любити дітей, тому що ми проводимо багато заходів з дітьми.

– Якою ви бачите бібліотеку років за десять?

– Я думаю, що ми матимемо інформаційний центр з окремим залом з комп’ютерами. Бібліотека буде сучасною, яскравою, творчою.

– Що ви хотіли б побажати колегам та читачам?

– Колегам – творчої наснаги, любові до своєї роботи та дітей, а читачам – захопливої подорожі країною знань, успіхів у навчанні та роботі.

Генрієтта Домущі

Поділитись
Зараз читають