Ми продовжуємо наш проєкт «Махала дізнається», в якому збираємо питання та скарги наших читачів та адресуємо їх відповідним чиновникам чи фахівцям. Всі питання, які ми під час цього інтерв’ю ставили начальнику Центру надання адміністративних послуг Майї Божковій, прислали нам наші читачі у соціальних мережах. Дякуємо, що долучаєтеся до проєкту, ціллю якого є відповідь на найбільш поширені проблемні питання мешканців Болградського району.
Ми розповідаємо, як записатися до черги, які послуги можна отримати у ЦНАП, а які ні, про паспорти, реєстрацію та інше.
– Чи можна прописатися за місцем проживання?
– Так, можна прописатися. З початку війни всі реєстри в країні були закриті, в тому числі й реєстри громад. Люди не могли прописатися, отримати довідку про місце проживання та таке інше. Але вже з початку червня все запрацювало. Ми зараз можемо прописати чи виписати людину, надати витяг про реєстрацію місця проживання, надати довідку про зареєстрованих осіб за певною адресою.
– Чи є черга і як записатися на отримання закордонних паспортів?
– Так, черга є, і вона величезна. Задля того, щоб люди не робили зайві записи в електронну чергу, ми разом з програмістами передбачили чергу на місяць, це поширюється не лише на отримання паспорта, а на всі послуги, які ми сьогодні надаємо.
– Чи можна зробити закордонний паспорт?
– Так. Ще можна отримати ID картку.
– Які документи необхідні для отримання закордонного паспорта?
– Для отримання закордонного паспорта дорослій людині потрібно: паспорт громадянина України, прописка та ідентифікаційний код. Для дитини додатково потрібно принести свідоцтво про народження, прописка або ідентифікаційний код дитини та паспорта батьків.
– Чи можна мені паспорт-книжечку замінити на ID-картку?
– Можна. Це право людини, він також записується у чергу, подає заявку і отримує ID-картку.
– Як набути громадянства України?
– Це не наші повноваження, це компетенція Міграційної служби України. Звертайтеся до відповідної служби.
– Як відновити паспорт громадянину України з тимчасово окупованої території, якщо жодних документів немає?
– Це також повноваження Міграційної служби. Вони роблять ряд запитів до інших структур та філіалів власної служби. В них є повноваження по відновленню втрачених документів.
– Чи замінює додаток “ДІЯ” паспорт?
– Для встановлення особистості, наприклад, під час подорожі, чи при перевірці – “ДІЯ” працює. Але для отримання державної послуги чи подачі документів на щось – потрібно надати паспорт громадянина України – це обов’язково.
– Як записатися до електронної черги, не приїжджаючи до Болграду?
– Так, ми передбачили таку можливість. На сайті Болградської міської ради є розділ ЦНАП. Саме там можливо записатися в електронну чергу на вільний чи зручний для вас час. Для впевненості можна зробити для себе скриншот екрана з зображенням талона.
– Якщо прописати у своєму будинку переселенця з тимчасово окупованої території, він втратить статус переселенця?
– Це питання двояке. Відповіді на нього немає. Прописатися людина має право, а от чи втратить він при цьому статус ВПО важко сказати, бо законодавством не передбачено таке поняття як позбуття статусу ВПО. Єдине, якщо людина сама напише заяву про те, що знімає з себе цей статус, інакше ніхто не може позбути людину цього статусу.
– Чи відновлена робота з реєстрації громадських організацій?
– Так, відновлена. Але є певні обмеження. До війни ми мали більше повноважень, які стосуються юридичних осіб та громадських об’єднань. Треба звернутися за консультацією до державного реєстратора, який підкаже куди саме треба звернутися для того, щоб зареєструвати ГО.
– Які ще послуги надає Болградський ЦНАП?
– Перелік дуже великий, до нього входить 340 послуг. Десь 60 послуг стосовно бізнеса, реєстрації майна, прописка, великий спектр послуг соціального характеру (субсидії, допомоги, статуси), видача паспортів, дозволів на будівництво, подача декларації та інше.
– Дякую, за те що відповіли на питання. Маємо надію, що це допоможе людям нашого району.
Бесіду вів Серафим Савченко
Відеоверсію інтерв’ю можна переглянути на нашому Ютуб-каналі за посиланням.
Нагадаємо, що щотижня під постом «Махала Дізнається» в наших соціальних мережах – Фейсбук та Інстаграм – ви можете залишати хвилюючі вас питання.
Ми ж зі свого боку зобов’язуємось підготувати ВІДЕОВІДПОВІДІ на них від чиновників, фахівців чи експертів.
Перший випуск проєкту був присвячений гуманітарній допомозі в Болградському районі під час дії воєнного стану.
Другий випуск проєкту стосувався роботи головного медичного закладу району – Болградської центральної лікарні.