Дельфіни дуже страждають від наслідків військової агресії росії в Чорному морі. СМІ регулярно публікують знімки загиблих дельфінів, яких викидає на узбережжя. Відомо, що в акваторії Чорного та Азовського морів живуть три види китоподібних. Сьогодні вони як ніколи потребують захисту від жахливих наслідків війни.
«Задля їх збереження, Національний природний парк “Тузлівські лимани” активно просуває ідею створення великого по площі чорноморського резервату. Його можна створити на базі існуючих сьогодні юридично, але без будь-якої охорони таких об’єктів природно-заповідного фонду, як ботанічний заказник «Філофорне поле Зернова» (402500,0 га) та загальнозоологічний заказник «Острів Зміїний» (232,0 га)», – про це на своїй сторінці в Фейсбук пише керівник наукового відділу в Національному природному парку «Тузлівські лимани» Іван Русев.
Він певний, що війна, яка вкрай негативно вплинула на чисельність дельфінів та на їх плодючість, в майбутньому все одно закінчиться, і дельфінам, як і людям потрібен безпечний дім у морі для відтворення. А безпечний дім там, де взагалі нема браконьєрства і рибальства. Тому що кожного року у довоєнний час у Чорному морі гинули десятки тисяч дельфінів від браконьєрства і рибальства, особливо навколо острова Зміїний.
Іван Русев заявляє, що, якщо не зробити ці важливі кроки зі створення чорноморського резервату, то у післявоєнний час можемо втратити дельфінів, як колись втратили тюленя-монаха.
Тим більше, що Україна, підписуючи Угоду про асоціацію з ЄС, вже взяла на себе зобов’язання зі створення репрезентативної та ефективно керованої системи територій та об’єктів природно-заповідного фонду.
«Але ми, як держава дуже мало ще зробили. Наприклад площа земель природно-заповідного фонду на даний час (відсотків загальної території країни) складає лише 6,4%. А згідно обіцянкам чиновників нашої держави повинна була б бути – до 10,4% у 2020 р. до 12,5 у 2025 р. і до 15 % до 2030 р. Попереду ще багато роботи і створення чорноморського резервату для дельфінів – це прямий обов’язок держави», – заявляє Іван Русев.
І хоч він певен, що природа, всупереч жахливим наслідкас від рашистів, відновиться. Але їй теж треба допомогти.
Ось як пливе афаліна у прибережній зоні Чорного моря
Раніше “Махала” писала, що в національному природному парку «Тузлівські лимани» можна побачити незвичайну тварину, котра веде виключно підземний спосіб життя. Мова йде про сліпака білозубого.