Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

БІЗНЕС-ФОРУМ В БОЛГАРІЇ: СПІЛЬНІ РІШЕННЯ ТА ІДЕЇ ЩОДО РОЗВИТКУ ТУРИСТИЧНОГО НАПРЯМКУ

01 Вересня 2022 12:03
Тетяна Манолова
БІЗНЕС-ФОРУМ В БОЛГАРІЇ: СПІЛЬНІ РІШЕННЯ ТА ІДЕЇ ЩОДО РОЗВИТКУ ТУРИСТИЧНОГО НАПРЯМКУ

В рамках  проєкту BSB1010 «Розвиток та просування спільної спадщини» операційної програми EMS «Басейн Чорного моря 2014-2020» відбувся міжнародний бізнес-форум в містах Балчик та Генерал Тошево, Р. Болгарія. Учасниками заходу стали підприємці, туристичні оператори, журналісти, муніципальні радники, представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій трьох країн-партнерів – Болгарії, Румунії та України

За час існування проєкту бізнес-форум зібрав найбільшу кількість впливових та значимих для своїх регіонів представників – 120 учасників, які мали змогу обрати для своєї діяльності основні тези щодо взаємодії, обміну досвідом та ідеї майбутніх спільних проєктів.

Інформаційним партнером проєкту в Болградській громаді виступає видання «Махала», представниця якого увійшла в склад групи бізнес-форуму.

Знайомство з потенціалом міст учасників

«Головним в цьому форумі є людский ресурс, наші спільні ідеї та обмін досвідом. Цей ресурс ми маємо об’єднати, підтримати та направити на розвиток спільних проєктів у майбутньому. Сподіваюсь на плідну працю та розвиток туристичного напрямку в трьох громадах», – розпочав захід міський голова Генерал Тошево Валентин Дімітров.

Далі учасники форуму побачили фільм про місто Генерал Тошево. Нагадаємо, що всі три міста згідно з програмою проекту BSB 1010 презентували фільми, що відображають історичну, культурну та природну спадщину.

Також гості форуму мали змогу ознайомитися з етнографічною виставкою міста Генерал Тошево та побачити фотороботи переможців конкурсу, що проводився за двома тематичними напрямками – життя, звичаї, традиції та культурно-історична спадщина регіону одночасно в трьох країнах-партнерів проєкту  – муніципалітет Генерал Тошево (Республика Болгарія), місто Мурфатлар  (Румунія), місто Болград  (Україна) влітку минулого року.

Далі за планом програми форуму підприємці, туристичні оператори, представники громадських організацій зустрілися з лектором Красеном Русевим, менеджером Міжнародної академії туризму «Ітака» – Албена. 

«Туристичний бізнес – це айсберг, і те, що ховається в ньому, ви маєте дізнатися, бо кінцевий результат, який бачить турист, це лише верхівка,  а до неї ви підіймаєтесь через велику працю, знання, якими варто добре володіти», – розказав лектор.

Він надавав приклади плідного туристичного співробітництва Республіки Болгарії з містами України – Чернігів, Миколаїв, Кропивницький та цей досвід він вважає можливо впровадити і в Бессарабії, яка є центром різноманітних туристичних, гастрономічних локацій.

«Бізнес форум – це можливість принести інвестиції в нашу громаду та впровадити сучасні практики туризму, який без вкладень та організацій не буде розвиватися, тому зараз ми мали змогу обмінятися досвідом, зрозуміти на якому етапі знаходимося. А далі треба проходити організаційну та інституційну підготовку та рухатися до реалізації спільних проєктів», – розповів юрист Болградської міської ради Микола Арнаутов.

Туризм є важливою складовою економіки регіонів та країни в цілому і поки Україна продовжує  боротьбу за свою територію і не може планувати великі зміни,  варто спрямувати сили на розвиток інфраструктури тих громад, що мають змогу підтримати економіку.

«Ми втратили змогу приймати туристів, але бізнес продовжує підтримувати країну там де це можливо і в свою чергу чекає на підтримку  від влади», – зауважила Ірина Польшакова, керівниця проєкту «Дорога вина та смаку Української Бессарабії”.

Стратегія розвитку

Міжнародний проєкт містить за мету не лише відновити культурні пам’ятки в Генерал Тошево, Мурфатлар та Болграді, але й започаткувати міцні економічні відносини всередині них.

Керівники проєкту, муніципальні радники, представники місцевої адміністрації презентували спільну стратегію розвитку туризму країн партнерів проєкту. Вона орієнтована на період 2021-2027 рр. Основна її мета грунтується на аналізі ситуації для виявлення сильних і слабких сторін, можливостей та ризиків для розвитку туризму у транскордонному регіоні.

Головна стратегічна ціль міжнародних відносин – до 2027 року транскордонний регіон Генерал Тошево –Мурфатлар-Болград має стати розвиненим туристичним напрямком, що пропонує можливості для альтернативного туризму та відпочинку, які успішно урізноманітнюють економічний імідж регіону та сприяють покращенню якості життя місцевої громади.

Міський голова Генерал Тошево Валентин Дімітров розповів нашому виданню, що Румунія та Болгарія вже мала спільні проєкти та їх об’єднують спільні ідеї, а проєкт «Розвиток та просування спільної спадщини» об’єднав три країни та відкрив нові можливості розвитку туризму для них. 

Форум – платформа для знайомства з підприємцями Бессарабії

В туристичному комплексі «Добруджанський рай» підприємці, крафтові виробники, представники туристичних локацій Бессарабії, учасники проєкту «Дорога вина та смаку Української Бессарабії» презентували свої туристичні продукти.

Ресторатори Наталя Гайдаржи, Ольга та Петро Рабаджи, пасічники Семен Баурда та Наталя Васильєва, крафтові виробники – Наталя та Сергій Русєви, Галина та Петро Курдови, Юрій та Катерина Грекови, Ірина Польшакова провели дегустацію своїх виробів для керівників проєкту та учасників форуму.

Беззаперечно, це зразкові представники туристичного маршруту Бессарабії. Вони вже мають досвід в проведенні різноманітних заходів для туристів, гостей та мають потенціал в реалізації спільних проєктів на міжнародному рівні. 

Міжнародний фестиваль «Свята Богородиця»

Другий день форуму збігся зі святкуванням міжнародного фольклорного фестивалю «Свята Богородиця» в місті Генерал Тошево, для виступу у якому були запрошені вокалісти КЗ «Центр культури та дозвілля» Ольга Коршок, Ольга Іванова та народний ансамбль болгарського фольклорного танцю «Бессарабія», керівник Петар Дімітров, його учасниця Світлана Арнаутова також виступала на сцені фестивалю як вокалістка.

На фестивалі злилися культури, звичаї, тут лунали українські та болгарські пісні, запалили публіку народні танці. 

Начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Жанна Сусліна подякувала гостинній Болгарії за  підтримку в нелегкий для України час, за те, що талановитих мешканців Болградської громади завжди готові бачити на важливих заходах міста-побратима.

Крім ділових зустрічей керівників міжнародного проєкту, вирішення питань, обговорення спільних бізнес-ініціатив форум дав змогу отримати нові знання щодо розвитку туризму в інших регіонах, обмінятися інформацією представникам туризму, презентувати Бессарабію як потенційну учасницю туристичного міжнародного маршруту. 

Додамо, що бізнес-форум згідно з проєктом «Розвиток та просування спільної спадщини» мають провести три країни. Наступний відбудеться в Румуніїї, в містах Мурфатлар-Констанца. Українська сторона, на жаль, через воєнний час поки не має змогу прийняти партнерів.

Тетяна Манолова

Поділитись
Зараз читають