Щорічно 24 серпня українці відзначають головне державне свято – День незалежності України. Це свято займає особливу нішу в серці кожного українця, особливо після початку великої війни, адже саме цього дня ми вшановуємо найбільший дар, який може бути в народу – свободу та незалежність.
Пропонуємо вашій увазі ТОП-10 цікавих історичних фактів про неймовірну Україну.
Історичний документ про Незалежність України Верховна Рада прийняла 24 серпня 1991 року, його підтримала абсолютна більшість депутатів, що стало початком нового етапу в сучасній українській історії. В цей день скликали надзвичайне позачергове засідання Верховної Ради УРСР. Це сталося через три дні після придушування путчу консервативних сил Радянського Союзу, які прагнули повернути СРСР без демократичних перетворень і «перебудови». Першою українську незалежність визнала Польща.
Вперше День Незалежності України святкували не 24 серпня, а 16 липня — у день, коли Верховна Рада прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Саме цей документ, ухвалений у 1990-му, дав змогу через рік проголосити незалежність країни. І вже після цього свято вирішили відзначати 24 серпня. Рішення про проголошення незалежності не було простою забаганкою політиків. Його ухвалювали після всенародного референдуму, на якому понад 90 % українців висловилися за незалежність.
За незалежність України проголосували навіть комуністи. Ще й до того, представник компартії Олександр Мороз у своїй доповіді запропонував серед перших кроків незалежної влади реформувати армію та ввести власну валюту.
24 серпня 1994-го в Києві на Хрещатику відбувся перший військовий парад, присвячений дню проголошення Незалежності України.
Українців визнано найспівучішою нацією, яка створила найбільшу кількість народних пісень у світі – близько 200 тисяч. Жодна нація за всю історію не має такої кількості пісень, які створив український народ самостійно. В ЮНЕСКО зібрана дивовижна фонотека народних пісень країн усього світу. У фонді України знаходиться 15,5 тисячі пісень. На другому місці – з кількістю 6 тисяч народних пісень – перебуває Італія.
Україна добровільно відмовилась від ядерної зброї, арсенал якої був третій за величиною у світі, та передала усі боєголовки і ракети Російській Федерації. Українські політики одразу зробили державу беззахисною. В обмін отримали гроші та офіційні гарантії безпеки від ядерних держав – США та Росії, з якою нині триває війна. Ось так гарантія безпеки та цілісності кордонів України від двох держав обернулись агресією росії.
У нашій країні в ДП «Антонов» спроєктували і створили найпотужніший у світі літак із найбільшою вантажністю – Ан-225 «Мрія». Він має вагу 640 тонн і здатен підняти в повітря одразу 80 легкових автомобілів! На жаль, росіяни знищили «Мрію» під час часткової окупації Київщини, але памʼять про неї житиме вічно!
Мова йде про конституцію Пилипа Орлика, проголошену у 1710 році. Конституція України, яка була прийнята 28 червня 1996 року, має 161 статтю та 15 розділів. Під час її затвердження тодішній президент України Леонід Кучма замкнув депутатів і не випускав їх із Ради, доки не було досягнуто усіх компромісів та не було проведено результативне голосування.
Гривню запровадили через 5 років після проголошення незалежності. Українська гривня була офіційно запроваджена як нова валюта у 1996-му році. З 2 по 16 вересня 1996 року в одночасному обігу перебували як тимчасова українська валюта — карбованці (яка була дійсна від 1992-го), так і нова гривня. 100 000 карбованців міняли на одну гривню, а після 16 вересня приймання і обіг карбованців було припинено.
Першим вищим навчальним закладом у Східній Європі стала Острозька академія, 1576 року її заснував князь Острозький Костянтин-Василь.