Волонтери Боградської громади взяли участь в літньому тренувальному таборі для молоді «Підтримка, збереження культурної спадщини та розвитку туризму», який тривав з 27 по 31 серпня в м. Балчик (Болгарія) в рамках проекту «Розвиток та популяризація спільної спадщини», BSB1010 в рамках спільної оперативної програми EMS «Чорноморський басейн 2014-2020».

Перший день перебування в Болгарії розпочався з робочої зустрічі керівників групи, знайомства команд волонтерів трьох країн-учасників проєкту з України, Румунії та Болгарії. Організаторами табору були оголошені умови конкурсів, які будуть проводитися в рамках програми заходів.

Далі по плану другого дня учасники мали змогу ознайомитися з містом Балчик. Вони відвідали палац-музей «Тихе Гніздо», ботанічний сад та багато інших пам’яток архітектури. Наступна половина дня була присвячена лекційному заняттю на тему «Бізнес-планування туризму», яку презентував лектор Микола Панайотов.

Тема лекції третього дня – «Культурно-історична спадщина», яку вів Красєн Русєв. Творчі заняття волонтери поєднували з екскурсією містом, на якій відвідали історичний, етнографічний музей. Також волонтери мали змогу відпочити на пляжі. Завершився день практичними заняттями з презентацій концептуальних проектів туристичного продукту.

Наступний день видався не менш насиченим. Зранку лектори попередніх днів продовжили практичну частину з презентацій проектів волонтерів, аналізували їх та складали рейтинг. Потім учасники табору відправилися на екскурсію до міста Добрич. А ввечері урочисто молодь була нагороджена за результатами конкурсів, які проводились в таборі.

Учасники з Болграду здобули срібний кубок за бізнес-план туристичного продукту.

Завершальний п’ятий день перебування  в таборі став днем, коли учасники обмінювалися враженнями, ділилися контактами та робили на згадку спільні фото. Волонтери мали змогу попрощатися з містом, ще раз насолодитися його красою.

«Ми збагатилися духовно i насичилися новими емоціями на весь рік. Балчик – це те місто куди хочеться повертатися знову і знову. Ми вдячні нашим керівникам волонтерства і літньому табору, що дали таку можливість відвідати Болгарію і добре провести час разом», – діляться враженнями від поїздки учасники табору.

Тетяна Манолова