Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Українці просять Кабмін призупинити надання російським військовополоненим права на телефонний зв’язок

27 Березня 2024 18:00
Ганна Ковальова
Українці просять Кабмін призупинити надання російським військовополоненим права на телефонний зв’язок

На сайті електронних петицій до Кабінету міністрів України днями зʼявилася петиція з проханням призупинити надання російським військовополоненим права на дзвінки телефоном до рідних до того часу, поки країна-агресорка також не забезпечить можливість українським захисникам регулярно користуватися телефонним зв’язком. Про це повідомляє інтернет-видання “Махала”.

Петиція була опублікована 22 березня. На сьогодні вона зібрала лише трохи більше ніж 20% від загальної кількості голосів. Ініціаторами створення петиції стали рідні українських військовополонених, які не з чуток знають про жорстоке поводження з нашими захисниками в російському полоні. Підтримують збір підписів й колишні військовополонені, яким вдалося повернутися додому.

Ми – дружини, матері та сестри наших оборонців, які зараз в полоні. Наші рідні вже тривалий час, як розкидані по російським в’язницям. За увесь цей неймовірно довгий час частина з нас отримали лише формальне письмове повідомлення від Міжнародного Комітету Червоного Хреста про перебування наших близьких в полоні. Без жодної інформації про стан здоров’я, місце перебування. Не зважаючи на багатомісячні прохання та вимоги, ми не можемо почути голос наших захисників, аби впевнитися, що вони справді живі. Це щастя мали лише одиниці з нас. Ми пишемо листи своїм чоловікам, синам та братам, але навіть не знаємо – чи доходять вони до них”, – пояснюється в тексті петиції.

Автори зазначають, що в цей самий час росіяни, які перебувають у полоні в Україні, мають гарне утримання та можливість поспілкуватися з рідними та близькими.

“Наші вороги, які захоплені в полон, вже давно написали і зателефонували своїм рідним. І рідні наших ворогів живуть спокійно, знаючи про забезпечену долю тих, хто приходив нас вбивати. Вони знають, що Україна урядовим документом закріпила право російських військовополонених на телефонні розмови, хоча це зовсім не передбачено Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими 1949 року, яка гарантує лише листування. Ми горді своєю країною, яка попри усе, що зробили російські агресори, дотримується міжнародного гуманітарного права. Одночасно ми впевнені, що ставлення до полонених ворогів має мати розумні межі. Надаючи їм усе, що вимагають міжнародні угоди, Україна має займати чітку позицію: «Усі блага, які надаються понад вимоги закону – це привілеї. Привілеї треба заслужити». Ми, хто не має жодного контакту з рідними, маємо право вимагати це, спостерігаючи, як наші полонені вороги спілкуються з рідними завдяки нашій великодушності”, – зазначають автори петиції.

Підписанти вимагають у Кабміну призупинити надання російським військовополоненим права на телефонний зв’язок до того часу, поки РФ також не забезпечить можливість українським захисникам регулярно користуватися телефонним зв’язком. Українці впевнені, що таке рішення ніяк не порушують права полонених на звʼязок з зовнішнім світом.

“Подальша можливість у полонених ворогів зв’язатися з рідними має залежати від політики рф, яка ведеться стосовно наших захисників. Реалізація цього кроку навіть не потребує змін до Постанови Кабінету Міністрів України №413 від 05.04.2022 «Про затвердження Порядку тримання військовополонених». Такі дії уряду не порушать права полонених на їх зв’язок із зовнішнім світом, закріплене відповідним розділом Женевської конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року, а також не порушать права людини, закріплені у міжнародних документах. Ми готові, як й раніше, допомагати нашим силам безпеки та оборони і Уряду у цій тривалій війні. Ми готові працювати поруч, виступати разом з представниками держави, аби наші рідні в полоні були захищені силою права”, – зазначають автори петиції.

Підтримати військовополонених та їхні родини можна підписавши текст петиції на сайті Кабміну за посиланням. До кінця збору підписів залишилось 87 днів

Поділитись
Зараз читають