У Верховній Раді вирішили боротися з низькою народжуваністю в країні, яка спостерігається останніми роками. Щоб спонукати українців охоче ставати батьками та покращувати демографічну ситуацію, було внесено законопроєкт №11072, який передбачає суттєве збільшення виплат при народженні дитини. Про це повідомляє “Махала” з посиланням на картку законопроєкту.
Законопроєктом передбачено, що допомога при народженні дитини буде не фіксованою, як зараз, а розраховуватиметься відповідно до прожиткового мінімуму. Виплати будуть відрізнятися залежно від того, яка за рахунком це дитина у родині. І якщо з 2007 по 2014 роки з кожною наступною дитиною виплати збільшувалися, то у новому проєкті – навпаки.
Виплата допомоги буде здійснюватися таким чином: спочатку одноразовий платіж у розмірі 20-ти прожиткових мінімумів (51 260 гривень), а решта суми допомоги виплачуватиметься протягом наступних 36 місяців рівними частинами. На першу дитину виплата складатиме 9 256 гривень щомісячно, на другу – 5 700 гривень, а на третю та наступних – 2137 гривень.
Депутати вважають, що цей законопроєкт підвищить рівень державної підтримки сімей з дітьми, що поліпшить соціально-демографічну ситуацію в країні та покращить матеріальне становище сімей, у яких ростуть діти.
Зазначимо, виплати на дитину не переглядалися з 2014 року. Вже 10 років, не зважаючи на інфляцію, вони становлять 41 280 гривень, з яких 10 320 грн виплачується одноразово, а решта суми — протягом наступних 36 місяців рівними частинами – це по 860 гривень щомісяця.