На базі Арцизької публічній бібліотеці почалося проведення іспитів на рівень знання української мови для державних службовців та бажаючих отримати громадянство.

Іспити проводяться на спеціально створених випробувальних майданчиках, однією з яких була обрана Арцизька публічна бібліотека. Реєстрація учасників проходить через сайт Нацкомісії, який автоматично вибирає будь-який населений пункт України для проходження тесту.

На сьогоднішній день пункт в Арцизі єдиний в Одеській області, де держслужбовці можуть скласти державний іспит з української мови.
Перший іспит пройшов 2 серпня. В ньому взяли участь 10 учасників. Про це повідомила начальник відділу культури і туризму Арцизького міської ради Світлана Димова на своїй сторінці в Фейсбук.

«Перший екзаменаційний день був не без сюрпризів. Найбільше здивував сюрприз від ДТЕК, який проводив аварійні ремонтні роботи на підстанції. З огляду на те, що іспит проходить в дистанційному режимі, через відсутність електроенергії він майже був зірваний. А люди приїхали здавати іспит з Тарутине, Сарати, Білгорода-Дністровського, Одеси і аж з Чернівців».

Іспит складається з двох частин: письмової та усної, та містять чотири блоки (тестові «Культура мови», «Читання», і практичні «Письмо», «Мовлення»). Структура іспиту буде схожа на міжнародний іспит з іноземної мови. Він розрахований на рівень С1 або С2 – найвищий за міжнародною шкалою.


Нагадаємо, з 16 липня вступили в силу деякі змінені норми Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Тепер для працевлаштування на державну роботу і для отримання громадянства необхідно отримати спеціальний сертифікат. А для цього необхідно здати держіспит на знання української мови.


Відзначимо, що за новими стандартами пройти іспит повинні держслужбовці усіх рангів. Діючих держслужбовців норма закону не торкнеться, але при зміні посади і бажанні залишитися на держслужбі, здати іспит доведеться.