За втручання прокурорів Болградської окружної прокуратури Веселокутському закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Теплицької сільради повернуто земельну ділянку загальною площею 50 га вартістю понад 1,5 млн гривень. Про це повідомляє прес-служба відомства.


З’ясовано, що між Веселокутським ЗЗСО та суб’єктом підприємницької діяльності був укладений договір про спільну співпрацю строком на 7 років. Згідно договору підприємство мало можливість на власний розсуд володіти і розпоряджатися вирощеною продукцією на земельній ділянці, також здійснювати збір та складування на власному току зібраного врожаю та його реалізацію.

Тобто, землі освітнього закладу використовувались підприємством для здійснення товарно-сільськогосподарського виробництва.
Земельна ділянка керівництвом школи насамперед надавалась суб’єкту підприємницької діяльності з метою забезпечення необхідних умов для проведення навчальної роботи учнів, опанування модулями з трудового навчання, проведення навчальної практики, а також допрофільної та допрофесійної підготовки учнів навчального закладу, виконання навчальних планів та програм з біології, технологій на основі високої культури землеробства, застосування досягнень науки передової практики сільськогосподарського виробництва.


Однак учні таку практику не проходили.Таким чином, договір про спільну співпрацю, укладений між Веселокутським ЗЗСО та підприємством, є удаваним правочином, а його зміст суперечив вимогам чинного законодавства та не був спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.