Це питання ми поставили генеральному директору КНП «Болградська ЦРЛ» Віктору Дішлі. І отримали ствердну відповідь.


Він розповів, що ще навесні з усіма медичними працівниками було проведено заняття, як поводитись у разі ударів різними видами озброєння масового ураження, де відбуватиметься сортування хворих та як загалом відбуватиметься цей процес.


Віктор Дішлі, який за спеціалізацією військових хірург, зазначив, що сортування хворих – це перше, що необхідно зробити, щоб урятувати життя людей, і це перше, чого навчають у медичних вишах.


«У лікарні є стратегічний запас медикаментів, перев’язувальних матеріалів у разі масового надходження поранених.


Ми маємо наказ, що у разі таких ситуацій всі фахівці відгукуються з усіх видів відпусток. Закріплена машина на випадок, якщо ситуація виникне вночі або у вихідний день, автоматично до відділень хірургії та терапії додається 40 відсотків ліжкового фонду. Є схема, як гінекологію перетворити на хірургію, неврологію на терапію – все прописано»
, – розповів Віктор Дішлі.


Генеральний директор наголосив і на наявності необхідних кадрів. Сьогодні у хірургічному відділенні працює п’ять лікарів, а також хірург-уролог. Також є два лікарі-травматологи. Фактично оперативну допомогу постраждалим можуть надавати вісім лікарів хірургічної спеціальності. При необхідності можуть бути залучені два лікарі-отоларингологи.


У Болградській ЦРЛ обладнано три операційні, працюють троє лікарів-анестезіологів і нещодавно інтернатуру в лікарні проходить молодий лікар-анестезіолог.


Важко передбачити логіку окупантів, які стріляють по житлових кварталах міст та будинків мирних жителів. До цього потрібно лише підготуватися. Болградська лікарня підготувалася. Нехай нам це не стане в нагоді.


Нагадаємо, у п. Сергіївка Білгород-Дністровського району російська ракета уразила дев’ятиповерховий будинок та базу відпочинку. Внаслідок удару загинула 21 особа, у тому числі уродженка с.Баннівка Василівської громади, її двоє дітей отримали тяжкі травми. Усього було травмовано 38 людей.

Тетяна Терзі