ЩИРО ВІТАЮ ПРАЦІВНИКІВ ПРОКУРАТУРИ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ –ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ ПРОКУРАТУРИ ТА
30-Ю РІЧНИЦЕЮ ОРГАНІВ ПРОКУРАТУРИ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ

Сьогодні, 1 грудня 2021 року, професійне свято прокурорів – День працівників прокуратури. І в цьому році це професійне свято є особливим, оскільки ми відмічаємо 30-ту річницю органів прокуратури незалежної України.

Колектив Болградської окружної прокуратури


В поточному році в процесі завершення реформи органів прокуратури місцеві прокуратури перетворено в окружні. Так, з 15 березня цього року відповідно до наказу Генерального прокурора створена та розпочала свою діяльність Болградська окружна прокуратура.


Протягом нетривалого періоду існування керівництвом та прокурорами Болградської окружної прокуратури всі зусилля спрямовувались на максимально якісне та ефективне виконання функцій прокуратури, підвищення рівня довіри до окружної прокуратури з боку громадян і суспільства та її авторитету.


Зокрема, окружною прокуратурою ефективно використовувались повноваження щодо координації діяльності правоохоронних органів у сфері протидії злочинності.


Особливу увагу приділено протидії кримінальним правопорушенням на пріоритетних напрямках – у сфері корупції, бюджетній, земельній та екологічній сферах.


Зокрема, за результатами здійснення діяльності у сфері протидії корупції, упродовж поточного року прокурорами окружної прокуратури направлено до суду 6 обвинувальних актів відносно 8 осіб за обвинуваченням у вчиненні тяжких та особливо тяжких корупційних кримінальних правопорушень, зокрема за ст.ст. 368 ч. 3, 191 ч. 5 КК України.


У вказаних кримінальних провадженнях встановлено матеріальні збитки на загальну суму 1 323 330 грн., з яких в ході досудового розслідування: відшкодовано 857 102 грн., що становить 65% від загальної суми завданих збитків, накладено арешт на майно на суму 30 000 грн., вилучено 14 000 грн. готівки, пред’явлено прокурорами цивільні позови в інтересах держави на суму 422 238 грн.


Крім того, до суду скеровано 5 обвинувальних актів за обвинуваченням 7 осіб у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів у бюджетній сфері, 4 обвинувальних акти у екологічній сфері та 3 обвинувальних акти у сфері земельних відносин, під час розслідування яких звільнено більш 120 га самовільно захоплених земель та відшкодовано понад 400 тис. грн.


З метою захисту інтересів держави окружною прокуратурою вжито низку заходів представницького характеру, за результатами яких судами відкрито провадження у 9 справах за позовними заявами на суму 1 млн. 989 тис. грн.


Ми усвідомлюємо, що для досягнення поставлених цілей та завдань попереду нас чекає кропітка та важлива робота.


І надалі Болградською окружною прокуратурою відповідно до Конституції України, Закону України «Про прокуратуру» будуть вживатися вичерпні заходи щодо захисту прав і свобод людини, інтересів суспільства та держави.

Керівник Болградської окружної прокуратури Ігор ДОМУЩЕЙ