Через війну в Україні цьогоріч скасовано проведення традиційних вступних випробувань до закладів вищої освіти. Міністерство освіти і науки затвердило інший Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році.

Для вступу на перший курс, тільки тим хто планує навчатися в Україні, будуть використовувати результати національного мультипредметного тесту (НМТ).

«НМТ – комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків:  українська мова, математика та історія України. Тест міститиме по 20 завдань з кожного блоку, виконати які потрібно за 120 хвилин», – коментує Український центр оцінювання якості освіти.

По данним Болградської військової адміністрації, у районі для проходження ЗНО зареєструвалось 988 здобувачів освіти. Оскільки реєстрація на проходження мультипредметного тесту продовжена до 07 червня, кількість учнів, які прийматимуть участь в  мультипредметному тесту в районі,  уточнюється. Учасники, які з 1 лютого до 19 квітня зареєструвалися для участі у ЗНО, братимуть участь у основній сесії. Ті, хто не зможе – у додатковій чи спеціальній.

Тестування не можна буде пройти вдома, адже воно відбуватиметься в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах (приміщеннях шкіл, університетів), створених у населених пунктах України (за погодженням з органами державної влади), а також у деяких країнах Європи.

Будь завжди в курсі подій і раніше за всіх. Підпишись на наш телеграм канал .

 «Будь ласка, ті учні, які бажають навчатися у вишах України, зареєструйтеся у системі, щоб скласти цей тест», – закликає Алла Ориховська, заступник начальника відділу освіти Болградської міської ради.

МОН України роз’яснює, що передбачено проведення трьох сесій НМТ: основної – 18 липня – 10 серпня, додаткової – 16–20 серпня, спеціальної – 12–16 вересня. Переважна більшість учасників НМТ братиме участь в основній сесії тестування, а ті, хто не матимуть змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної.

Про отримання річних оцінок, тими учнями які не мають змоги проходити дистанційне навчання, ми писали тут.

Підготував Серафим Савченко