Після початку повномасштабної війни в Держкомтелерадіо заборонили ввезення і розповсюдження всієї видавничої продукції з території росії. Не дивлячись на це, у деяких мережах досі знаходять книги з країни-агресора.

Обмеження на ввезення книг з РФ почали діяти ще у 2016 році, але тоді це стосувалося лише тих книжок, у яких визначали антиукраїнський зміст. Перевірку здійснювала Експертна рада при Держкомтелерадіо.

Після початку повномасштабного вторгнення, 6 березня, у Держкомтелерадіо опублікували Наказ, в якому призупинили видачу та зупинили дію дозволі на ввезення видавничої продукції з території Росії.

Але в багатьох книгарнях України ще залишилися книжки з росії.

Як контролюється заборона на російські книги

Згідно з текстом Наказу, контроль за виконанням приписів про заборону книг російського видавництва призначено першому заступником Голови Держкомтелерадіо Богдану Черваку. Як на практиці працюється  заборона?

Він розказав, що Держкомтелерадіо скасувало усі дозволи, які надавалися на ввезення виданої в РФ літератури, а також припинило видачу нових дозволів. Щодо розповсюдження вже ввезених книг, то, за словами Червака, Держкомтелерадіо звернулося по допомогу до обласних військових адміністрацій.

За словами Богдана Червака, питання розповсюдження книжок з РФ все ще очікує законодавчого урегулювання.

Насправді, українці адекватно реагують на цю ситуацію, розуміючи, що книжки, видані в РФ чи на території Білорусі – це вже сьогодні маркери “русского міра”, який прийшов вбивати українців“, – прокоментував Богдан Червак.

Але він вказав, що випадки, коли знаходять такі книжки в магазинах, поодинокі.

Якщо їм не вистачило двох місяців, щоб прибрати ці книжки, то після цього в нас є механізм, який може бути для них запроваджений. Зокрема ми спілкуємось на цю тему із правоохоронними органами, зокрема МВС, Службою безпеки України. Вони, як правило, дуже швидко реагують. З такими людьми проводяться виховні бесіди. І після цих бесід з’являється час і бажання, наснага виконати те, що треба виконати у даний час”, – відмітив чиновник.

Що робити, якщо вам зустрілися книги, що видані в РФ? Богдан Червак закликає писати напряму в Держтелекомрадіо.

Електронна пошта Держтелекомрадіо: office@comin.gov.ua

Джерело

Фото з соцмереж