Уряд підтримав законопроєкт, який регулюватиме оборот конопель у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності. МОЗ очікує, що Верховна Рада підтримає його ухвалення. Про це повідомляє пресслужба МОЗ України.

«Цей законопроєкт розширить доступ пацієнтів до необхідного лікування низки хвороб, зокрема онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, ухвалення законопроєкту дозволить надалі імплементувати найкращий досвід у сфері регулювання обігу препаратів на основі канабісу.

Документом передбачено встановлення жорсткого контролю за вирощуванням, виробництвом та реалізацією препаратів, зокрема: 

ліцензування господарської діяльності з культивування сортів рослин роду конопель (Cannabis) для медичних цілей; 

дозвіл діяльності з культивування сортів рослин роду конопель (Cannabis) для медичних, промислових цілей, у науковій та науково-технічній діяльності. При цьому має проводитися маркування кожної партії та одиниці фасованої продукції унікальним штрих-кодом. Передбачено також ведення електронного реєстру обліку переміщення сортів рослин роду коноплі (Cannabis) для медичних цілей або вироблених з них лікарських засобів на всіх етапах обороту; 

відпуск лікарських засобів, виготовлених із сортів рослин роду конопель (Cannabis) для медичних цілей, проводитиметься виключно за призначенням лікаря відповідно до медичних показань за електронним рецептом.

В МОЗ зазначили, що надалі Верховна Рада України повинна підтримати проєкт закону, оскільки медичний канабіс здатний запобігати стражданням пацієнтів та покращити їх лікування.