Сто працівників українських засобів масової інформації постраждали під час інцидентів із застосуванням сили у 2021 році, а провідні місця в антирейтингу проявів фізичної агресії стабільно посідають столичний регіон (20 випадків у Києві та Київській області) та Одещина (вісім випадків).

Про це повідомили у Національній спілці журналістів України за результатами дослідження «Індекс фізичної безпеки журналістів». Повідомляє Ізбірком

Загалом минулого року трапилося 70 випадків  фізичної агресії щодо журналістів. Ця цифра майже дорівнює показникам попереднього року, коли в 77 епізодах насильства постраждав 101 журналіст.

Високим залишається рівень фізичної агресії щодо жінок-журналісток: у 2021 році постраждали 25 медійниць (у 2020 році – 36).

Представники правоохоронних органів торік застосували силу щодо журналістів у 4 епізодах (позаторік – у 6), а депутати й чиновники – у 12 (позаторік – лише в 4). Два випадки трапилися із застосуванням зброї.

За даними Національної спілки журналістів, в Україні кожні 5 днів трапляється інцидент із застосуванням сили до журналістів: це побиття, спалені машини, пошкоджена апаратура. Експерти НСЖУ, на жаль, констатують певну зневіру медійників у дієвості звернень по допомогу до правоохоронних та судових органів.

Водночас, Національна спілка журналістів, констатувала певний прогрес у реагуванні правоохоронної системи на злочини проти журналістів, поліція оперативно розпочинає розслідування та кваліфікує перешкоджання і напади саме за «журналістськими» статтями Кримінального кодексу.

Мы в Telegram

Посмотреть видео контент вы можете на нашем YouTube

Также вы можете следить за нами в Instagram и Facebook