Затяжна спека і відсутність опадів, а також весняний паводок, який був нижче за середній рівень, створюють аномальну ситуацію, яка не спостерігалася в попередні мілководні періоди. Рівні води по всьому Дунаю продовжують падати. Про це повідомив директор Українського Дунайського пароплавства Дмитро Москаленко.

За інформацією Дунайської гідрометобсерваторії, середні рівні води на Дунаї в серпні очікуються нижче за норму на 10-250 см, на українській ділянці Дунаю – на 15-145 см нижче за норму. Так, у Чорнаводі середні рівні серпня очікуються в інтервалі (-170)-(-130) см над нулем посту.

 Флот УДП після закриття навігації продовжує працювати лише на нижній ділянці Нижнього Дунаю.

“В Ізмаїлі на Констанцу флот поки що вантажиться на осадку 1,80 метра. На 280 кілометрі Дунаю обмеження по осадці становить 1,90 метра, на 390-му – 1,70 метра. Вище Сілістри, в районі перекату Лута, наші штовхачі вже не можуть пройти через відсутність прохідних глибин, наразі вони становлять всього 1,20-1,30 метра”, – повідомив директор УДП.

За кілька днів на Нижньому Дунаї прогнозують невеликий підйом води на 10-15 см, проте він буде короткостроковим. Подальші перспективи щодо опадів під великим питанням, за всіма ознаками нинішнє мілководдя буде затяжним і важким.

“Це означатиме серйозні фінансові втрати для підприємства”, – підкреслив Дмитро Москаленко.

Нагадаємо, рівень озера Ялпуг також залежить від рівня води в Дунаї. Сьогодні рівень води в Ялпузі є критичним