В соціальних мережах активно поширюється лист, нібито підписаний заступницею Міністра освіти і науки Вірою Роговою, щодо доручення керівникам закладів освіти скласти списки випускників призовного віку з характеристиками оцінки військово-патріотичного виховання. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації.

Як зазначають у Міністерстві освіти і науки України, «для підробки листа був використаний офіційний бланк Міністерства, номер оригінального листа та QR-код, присвоєний системою електронного документообігу». У відомстві звернули увагу, що цей фейк поширюється в більшості в проросійських групах.

Центр протидії дезінформації застерігає,  що  такі «вкиди» ворога є частиною інформаційно-психологічної операції, спрямованої на створення осередків суспільної нестабільності та зниження рівня довіри до органів державної влади України. 

  «Просимо перевіряти підозрілі «документи», що публікують в соціальних мережах, виключно на офіційних сайтах українських органів державної влади», – говориться в повідомлені ЦПД.