Останні кілька днів в інтернеті поширюються відео, де люди за допомогою побутового термометру фіксують температуру повітря 50 градусів Цельсія і вище. Водночас дані метеорологів показують значно нижчу температуру. Український гідрометеорологічний центр пояснив, чому виникають такі розбіжності.
“Згідно з Міжнародними стандартами, вимірювання проводять на метеомайданчику на висоті 2 метри від поверхні землі. Тобто, на висоті, де вплив нагріву від ґрунту чи будівель мінімальний” ,- зазначили в Українському гідрометеорологічному центрі.
Різниця в показниках температури пояснюється кількома факторами.
Умови вимірювання. В гідрометеорологічних центрах використовуються спеціальні психрометричні будки з жалюзямі, які забезпечують тінь та вільний повітряобмін. Це допомагає отримати більш точні дані, які можуть відрізнятися від показників, що вимірюються біля вікна або на автомобілі.
Різні середовища вимірювання. Термометри, розташовані в різних місцях, можуть піддаватися різним впливам, наприклад, прямим сонячним променям або нагріванню від будівель. Це призводить до розбіжностей в показаннях.
Локальні фактори. Рельєф місцевості, водойми та наявність рослинності впливають на температуру в конкретному місці, тому можуть викликати розбіжності в показаннях термометрів.
Вимірювання температури поверхні грунту. Для вимірювання температури поверхні грунту застосовують спеціальні термометри, які встановлюються на відкритій ділянці під сонячними променями.
Нагадаємо, що на Одещину насувається аномальна спека.