Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Болградські ветеринари закликають щеплювати домашніх тварин від сказу через часті випадки захворювання в сусідньому районі

24 Травня 2023 10:10
Софія Чебан
Болградські ветеринари закликають щеплювати домашніх тварин від сказу через часті випадки захворювання в сусідньому районі

Нещодавно в Ізмаїльському районі в містах Ізмаїл та Кілія були введені карантинні обмеження щодо випадків сказу. Окрім цього на території села Кислиця з 28 квітня також оголошено карантин. Інтернет-видання “Махала” дізналося яка ситуація з цим небезпечним захворюванням в Болградському районі.

Директорка Болградської районної державної лікарні ветеринарної медицини Марія Назарова розповіла, що випадки сказу в Болградському районі не фіксуються з 2020 року.

«Ситуація благополучна. Декілька років не було осередків хвороби. Ми проводимо щеплення від сказу домашніх тварин, але у зв’язку з оптимізацією цю роботу виконує лише одна людина. Раніше виїжджала ціла група, і процес йшов швидко. Зараз є тільки один фельдшер, який проводить щеплення. Є план з щеплення, який розбитий по кварталах», – пояснює Марія Назарова.

Лікарка закликає не чекати поки до вас дійде працівник Болградської районної державної лікарні ветеринарної медицини, а самим зробити щеплення. Для цього треба привезти тварину до лікарні. 

«Щеплення від сказу обов’язково треба робити згідно з графіком, а це кожний рік. Сказ – небезпечна хвороба для тварин та людей. Людина хворіє з літальним наслідком, бо лікування немає», – застерігає директорка лікарні.

Сказ, як правило, переноситься дикими тваринами – лісами, їжаками, щурами. Іноді достатньо одного укусу, щоб домашня собака чи кішка заразилися, а це вже небезпечно для людей.

При перших ознаках та навіть підозрах, що тварина захворіла на сказ, її треба терміново ізолювати та повідомити ветеринарній клініці, яка надасть подальші інструкції.

Що робити, якщо вас чи вашу тварину вкусила хижа тварина?

Інтернет-видання “Махала” підготувало для вас невеличку інструкцію на той випадок, якщо вас чи вашого домашнього улюбленця вкусила хижа тварина.

  • При важких укусах людини негайно викличте швидку медичну допомогу. 
  • Якщо покусали домашню тварину за можливості ізолюйте її, а кривдника – бродячу чи дику тварину – запам’ятайте або сфотографуйте.
  • Ретельно промийте місце укусу протягом 5 хвилин 20% мильним розчином – в лужному середовищі вірус сказу гине. 20% розчин можна зробити так: шматок туалетного або, краще, третину шматка господарського мила розчинити в двох склянках води.
  • За наявності кровотечі зупиніть її, притиснувши рану на пару хвилин стерильною марлевою серветкою.
  • Обробіть рану 3% розчином перекису водню або 0,05% розчином хлоргексидину. Не бажано використовувати антисептики, що містять спирт, через загрозу опіків.
  • Накладіть на рану стерильну пов’язку.

Після укусу обовʼязково зверніться по медичну допомогу і для людини, й для тварини. Лікарі оброблять рану, призначать подальше лікування, за необхідності – введуть сироватку, дадуть чіткі вказівки.

Будьте уважні, бо схема порятунку доволі складна і сильно залежить від часу укусу до часу звернення по кваліфіковану допомогу. Якщо зараження сказом все ж таки сталося – лікування майже неможливе.

Поділитись
Зараз читають