Першими нові назви отримають судна, які перебували в ремонті. Це зумовлено тим, що процес оформлення нових документів є тривалим. Документація на перейменування іншого флоту вже готується. Про це повідомила пресслужба УДП.
Пройшло понад 30 років з дня, як Україна вийшла зі складу СРСР та стала незалежною державою, проте змінити назви суден з російської на українську мову ніяк «не доходили руки». Повномасштабне вторгнення дало перший поштовх Дунайському пароплавству, і компанія почала складний та тривалий процес дерусифікації флоту.
Перейменування перших 12 суден було узгоджено майже рік тому – у березні 2023 року. Наразі дійшла черга до інших.
Зазначається, що перейменування – складний процес: необхідне отримання висновку комісії Адміністрації судноплавства, підготовка пакета документів на внесення змін до Державного суднового реєстру України, отримання Свідоцтва про право власності на судно та Свідоцтва про право плавання під Державним Прапором України. А вже на основі свідоцтв отримуються класифікаційні документи від Регістру судноплавства України, свідоцтва про мінімальний склад екіпажу тощо.
Нові судна будуть носити назви українських міст-героїв, таких як Маріуполь, Генічеськ, Севастополь тощо.
«При перейменуванні ми зробили акцент на українських містах, які мають відношення до річкового/морського транспорту та знаходяться в окупації. Феодосія, Севастополь, Генічеськ, Маріуполь – це Україна!», – зазначили в УДП.
Нагадаємо, вже багато суден змінили свої назви та працюють під українськими «іменами»:
Зазначимо, буксир “Валерій Кидик” було названо на честь працівника УДП, який загинув на російсько-українській війні. Нещодавно його посмертно відзначено орденом “За мужність” третього ступеня.